Kibice Piasta Gliwice postanowili umilić życie dzieciakom.

Wspaniała wycieczka do Wrocławia z pewnością na długo zapadnie w pamięci podopiecznym gliwickiego Domu Dziecka nr 1. Zaangażowanie kibiców oraz klubu pozwoliły na organizację niezapomnianej wyprawy. Skąd wziął się tak ciekawy pomysł? Zaczęło się od zbiórki. Kibice pokazali jak ogromne mają serce. 

– Gdy w grudniu postanowiliśmy sprzedawać czapki podczas mikołajkowego meczu z Koroną Kielce, nie przypuszczaliśmy, że w akcje zaangażuje się cały stadion. Zebrana kwota kilkakrotnie przekroczyła oczekiwane zyski. Do inicjatywy przyłączyli się chłopaki z Ultras ASP, którzy przeprowadzili zbiórkę słodyczy – relacjonowali przedstawiciele redakcji piastgliwice.eu.

– Powstało pytanie jak wydać pieniądze. Po burzliwych debatach padło na aquapark, gdyż w okresie zimy to jedyne miejsce, w którym można zapewnić dzieciakom atrakcje. Wpadliśmy jednak na dziki pomysł, aby napisać list do przedstawicieli klubu, z pytaniem czy nie udostępniliby nam autokar piłkarzy. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, tego samego dnia dostaliśmy informację „Klub udostępni zatankowany autokar piłkarzy, kierowce, napoje i część cateringu”, tak się zaczęło…

Pierwszym punktem była wystawa Lego w Pasażu Grunwaldzkim. Na miejscu dzieci rzuciły się na makietę Stadionu Narodowego i inne kosmiczne konstrukcje. Gdy tylko pracownicy dowiedzieli się o zorganizowanej wycieczce postanowili, że najmłodsi będą się bawić za darmo! Następnie wycieczka ruszyła do aquaparku. Każdy znalazł coś dla siebie, dzieciaki szalały w licznych brodzikach i na krętych zjeżdżalniach. W drodze powrotnej w ramach konkursu każdy otrzymał klubowe gadżety i koszulki. Zapał organizatorów jest godny pochwały – wspaniała akcja pozwoliła dzieciom przenieść się w beztroski świat zabawy. Cudowna inicjatywa oby tak dalej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here