14 osób usłyszało zarzuty w śledztwie prowadzonym przez gliwicką prokuraturę. Chodzi o wyłudzanie środków z Unii Europejskiej na program polegający na budowie sieci internetowej.
Jak informuje prokuratura dotychczas ustalono, że oskarżeni uzyskali wsparcie o łącznej kwocie około 60 milonów złotych.
Jak informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, Joanna Smorczewska, śledztwo wszczęto w lipcu 2013 r.
Dotacje unijne miały być przeznaczone na Program – “Zapewnienie dostępu do internetu na etapie ostatniej mili”. Na trop nieprawidłowości prokuratura natknęła się z powodu okoliczności mających znaczenie prawne w Fakturach VAT.
Prokuratura nie udziela dodatkowych informacji o szczegółach postępowania ze względu na charatker śledztwa.
A co ma Tusk do tego artykułu? Jakaś mania przesladowcza?
Wow cóż za wyczerpujący i rzeczowy artykuł. Nie wiadomo o jakie wyludzenie chodzi, jaka firma i na podstawie czego- a samo śledztwo? Super! Trwa tylko od 2013 i ze względu na jego dobro nikt nie ujawnia żadnych informacji.
A Tusk co zrobił z OFE?
I nikt śledztwa nie prowadzi….
No tak…przecież pieniądze z OFE nie są pieniędzmi Polaków…
Aż taka zła jest?
Ktoś komuś w łapę nie dał więc się sprawa rypła 🙂
może multiplay ??
ciekawe która to firma
Jak tak czasami czytam na temat wyłudzeń to wcale się nie dziwię że ludzie to robią. W naszym kraju legalną pracą raczej do niczego się nie dojdzie
Jak krasc to miliony 🙂