spot_img

Wypuszczasz psa na „samotne” spacery? Licz się z mandatem 1000 zł

spot_img

Pies samotnie na spacerze, to zdecydowanie zły pomysł – komentuje krótko Straż Miejska w Gliwicach. Czy za takie zachowanie może grozić kara? Owszem.

– Jest wiele powodów, dla których psy nie powinny przebywać w przestrzeni publicznej, bez opiekunów. – przekonują strażnicy. Pies może kogoś pogryźć lub stworzyć zagrożenie na drodze, dlatego funkcjonariusze w takich sytuacjach nie pozostają bierni.

Najlepszym przykładem jest ta historia:

„1 listopada 2022 r. około 18:00 na ul. Daszyńskiego (dzielnica Ostropa, rejon 5) zauważyliśmy psa w typie owczarka niemieckiego swobodnie biegającego po ulicy. Udaliśmy się za nim, pies wbiegł, przez otwartą bramę, na teren jednej z posesji. Bramę zamknęliśmy, a po krótkim rozpytaniu poznaliśmy dane jej właściciela i jednocześnie opiekuna psa. Mężczyzna poniósł konsekwencje prawne niestosowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.”

Przypominamy

Art. 77.  Kodeksu wykroczeń
§ 1.  Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia,
podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
§ 2.  Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

98,438FaniLubię
14,930ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły