Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach (ZDM) udostępnił specjalny formularz dotyczący funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania.

Wypełniając go i przekazując do ZDM, można w nim wyrazić swoją opinię na temat działania strefy lub zamieścić propozycje zmian w jej funkcjonowaniu.

Formularz i regulamin dostępne są pod adresem www.zdm.gliwice.pl w zakładce „Jak załatwić sprawę”, w Biuletynie Informacji Publicznej Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach w zakładce “Komunikaty” lub w Biurze Obsługi Interesanta Zarządu Dróg Miejskich, którego siedziba znajduje się w Gliwicach, przy ul. Płowieckiej 31.

Wypełniony formularz można przekazać drogą mailową: konsultacje@zdm.gliwice.eu, składać osobiście w ZDM lub wysłać pocztą.

Badanie opinii publicznej prowadzone będzie od 6 maja 2019 r. do 6 czerwca 2019 r. Udział w nim możliwy jest tylko jeden raz i jest on całkowicie bezpłatny.

Wyniki badania przedstawione zostaną na stronie Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

172 KOMENTARZE

 1. Miejsca przy swoich kamienicach powinny być płatne tak jak są ale wyłącznie dostępne dla mieszkańców kamienic lub bloków . A powinny być wybudowane dodatkowe parkingi na obrzeżach śródmieścia dla gości z poza miasta z darmowymi busami elektrycznymi .

 2. Często mają awarię, w słoneczny dzień kompletnie nic na nich nie widać (osoby starsze mogą mieć problem z odczytaniem czego kolwiek), brak możliwość płatności kartą, mało miejsc parkingowych

 3. Ja paradoksalnie jestem bardzo zadowolona, w końcu mam szansę zaparkowania w okolicach mojego domu. Wkurza mnie fakt, że gro cwaniaków parkuje przed znakami gdzie obsługa nie może wystawić im mandatu a jedynie straż miejska lub policja oraz tych którzy wrzucają za szybę rzekome karty inwalidztwa których autentyczność może potwierdzić tylko policja a w praktyce wiadomo że tego nie robi bo nie ma czasu. Taka smutna obserwacja, że jak zwykle płacą uczciwi ludzie.

 4. Nieraz mialem sytuacje ze mimo iz cos chcialem zalatwic i kupilem bilet to nie bylo miejsc parkingowych,wszystko zajete albo automat byl zepsuty a osoba ktora wtym czasie kasowala nie miala np: wydac z 5 zl albo odzywala sie w sposob wielce zostawiajacy do zyczenia,tzn. Opryskliwie. Na codzien mieszkam w Niemczech i tu zdaja egzamin te automaty parkowania a od 18 nie trzeba placic za parking, oszczednosc na energii a zarabiaja na siebie od 8 do 18. Niech w Gliwicach lepiej bedzie rozwiniety ten system i PROSZE PRZESZKOLIC PRACOWNIKOW Z KUKTURY OSOBISTEJ bo tej nie maja za grosz…..

 5. Lucjan Wosiek sprzedam Golfa 3 do lekkich poprawek lakierniczych. Przygotowany do upalania, LPG ,ubezpieczenie do końca roku

 6. A w dupe z ta apka. Zescie sie uparli na te ciulstwo. Mialem do odbioru towar ze zwyciestwa. Pierw walka z tym smiesznym parkomatem, co nie chce karty. Nastepnie kolejna atrata czasu na probie szybkiego zalogowania sie do apki, po czym polecialem bez placenia do sklepu. XXI wiek, tyle sie trabi o tranzakcjach bezgotówkowych a tu taki bubel

 7. Mieszkam na Starówce od 1977 r. Znam ją jak własna kieszeń, nawet te wszystkie miejsca, które obecnie są niedostępne lub trudno-dostępne (dzieciństwo ma swoje uroki). Pamiętam wszystkie jej metamorfozy z tego okresu. SPP – choć kontrowersyjna dla wielu – sadzę, że na chwilę obecną – przeogromnie potrzebna. Jednak nie spełnia swojego zadania na Starówce. To powinna być strefa “O” – ograniczona Górnymi i Dolnymi Wałami z możliwością wjazdu i parkowania w niej jedynie mieszkańców a dla osób zewnętrznych powinny być wyznaczone jedynie dwa (bardzo drogie i płatne całodobowo) parkingi (Kaczyniec i Plac Inwalidów Wojennych) z wyznaczonym do nich dojazem. Jeśli już, cała ta inwestycja w parkometry – nie umożliwia likwidacji ich na Starówce – płatność w tej strefie zero, powinna być progresywnie rosnąca – od 10 zł/1h, następna 20 zł, kolejna 30 zł… Obecne rozwiązania powodują, że nie tylko mieszkańcy starówki nie maja gdzie zaparkować, chodzenie po Starówce jest trudne i uciążliwe. Szukający miejsca do zaparkowania jeżdżą w kółko w tym harmidrze generując dodatkowy, niepotrzebny ruch. Dostawcy, dostarczyciele itp. – pozostawiają swe samochody w sposób uniemożliwiający ruch pieszych… bo nawet nie mają gdzie pozostawić samochodu na czas konieczny do załatwienia potrzeby (bo nawet te miejsca “na zakazie” są pozajmowane). Kierowcy nieprawidłowo parkujący swoje pojazdy, robią to bez ogródek i konsekwencji… Ogólnie – miejsce, które powinno być enklawą spokoju i dobrego klimatu – stało się po prostu ulem.

 8. Dla mieszkańców Gliwic parkowanie powinno być darmowe. Place tu podatki, dlaczego zdzieracie dodatkowa kase?
  Szukanie parkometrow jest denerwujące, a miejsc parkingowych wciąż jak nie było tak i nie ma!

 9. Michał Gałązka parkomat nie rozpoznał mi monet, nie przyjął też większych banknotów, których nie zdążyłam rozmienić (o płatnością kartą nawet nie marzę). Opłata dodatkowa naliczona o godz. 10:05. Po zwróceniu Panom uwagi, usłyszałam w odpowiedzi, że oni MAJĄ NAKAZ BYCIA NA PARKINGU PRZED GODZ. 10:00. Z tego miejsca, jako przedsiębiorca prowadzący działalność na terenie tego pięknego miasta, chciałabym z całego serca pogratulować Zarządowi Dróg Miejskich w Gliwicach za kreatywność w poszukiwaniu dodatkowych źródeł przychodu dla miasta.

 10. – możliwość zwrotu nadpłaconej kwoty,
  – możliwość dopłaty po zakończeniu opłaconego czasu parkowania (zapłaciłem za 2,5 godziny, na lekarza w przychodni czekałem 3 – efekt: kara – za co? Za opieszałość przychodni?!)
  – montaż osłon przeciwsłonecznych na parkomatach (pod słońce nic nie widać na ekranie).
  – wprowadzenie (w końcu!) płatności kartą.
  – likwidacja obowiązku umieszczania biletu za szybą wraz z powrotem do wpisywania pełnych numerów rejestracyjnych.

 11. Jedyne co mnie wkurza to to że jestem mieszkańcem strefy płatnego parkowania A nie mogę wykupić rocznego abonamentu bo w wynajmowanym mieszkaniu nie mam prawa do meldunku.

 12. Michał Wieczorek ale ty pieprzysz, z parkometrami nie miałem ani razu problemu by zaparkować w centrum. Jakość parkometrów jak i logikę wprowadzania kart mieszkańców uważam za lekko pukająca w dno od spodu. Ale sam pomysł stref jest dobry

 13. Gwalbert Wójcik nikt nigdy nie obiecywał darmowych, tanich parkingów w centrum miasta. bo z jakiej racji? centrum miasta powinno być przestrzenia zorientowana dla pieszych, ludzi, a nie masy samochodów. Zaparkuj auto w Monachium albo Berlinie, zobacz ile zapłacisz. Twoje banknoty mogą nie wystarczyć

 14. Ludzie. Przecież jest aplikacja do płacenia za parking jak i autobusy. Co więcej jeżeli wyjedzie się wcześniej z parkingu niż deklarowano wcześniej w aplikacji to uwaga uwaga… ZWRACA ŚRODKI. Prepaidowa. moBILET. Nie ma za co ;]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here