W czerwcu w Gliwicach odbędzie się akcja Darmowych Badań Mammograficznych, z których mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat. Mammobus Narodowego Instytutu Onkologii z Gliwic zawita do Zatorza, Sośnicy i Łabęd. Pojawi się też przy Centrum Handlowym Arena.

Bezpłatna mammografia skierowana jest dla ubezpieczonych pań w wieku 50-69 lat (roczniki 1972-1953), które w ciągu minimum ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii w ramach badań profilaktycznych.

Wyjątkiem są osoby obciążone genetycznie (rak piersi u matki, siostry, córki) – wówczas panie mogą wykonywać badanie co 12 miesięcy. Wynik mammografii zostanie przesłany pocztą pod wskazany adres zamieszkania. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie lekarskie, ani zaproszenie. Nie ma też znaczenia miejsce zamieszkania.

– Ze względu na pandemię wiele osób zrezygnowało z wykonywania badań profilaktycznych, co niestety w znaczny sposób opóźniło, a nawet uniemożliwiło wczesne wykrycie ewentualnych zmian chorobowych. Dlatego apelujemy – najwyższy czas zatroszczyć się o swoje zdrowie i wykonać mammografię – zachęcają organizatorzy akcji.

Terminy badań:
Zatorze: 7, 8 czerwca,
Sośnica: 9, 10, 13, 14 czerwca,
Łabędy: 21, 22 i 23 czerwca,  
Centrum Handlowe Arena: 4, 27, 8 czerwca.
Panie chcące skorzystać z mammografii, proszone są o wcześniejsze umówienie się na wizytę pod numerem telefonu  32/278-98-96 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here