SixSilver Jubiler Gliwice

Żeńska drużyna curlingowa AZS Gliwice Team weźmie udział w World Qualification Event 2019, zawodach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata, które rozpoczną się 18 stycznia w Nowej Zelandii.

4-osobowa ekipa z Gliwic – w składzie: Marta Pluta, Justyna Wojtas, Marta Świeszek i Ewa Nogły – jest już na miejscu. Pierwsze wejście na lód w piątek o 8.00. Śledzimy losy naszej gliwickiej drużyny i trzymamy kciuki!!!

Żeńska drużyna curlingowa powstała w 2016 r. przy klubie AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Gliwiczanki mają sporo sukcesów na swoim koncie. Wyszczotkowały I miejsce Polskiej Ligi Curlingu 2018, II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów 2017, III miejsce na Mistrzostwach Polski Kobiet 2017 i III miejsce na Mistrzostwach Polski Kobiet 2018.

Teraz przyszła pora na World Qualification Event 2019, 6-dniowe zawody, które są również szansą na udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Dwóch najlepszych zawodników w dywizjach męskiej i damskiej zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata w Curlingu 2019 roku.

 

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here