SixSilver Jubiler Gliwice

Dzisiaj na DK 88 oraz ulicy Chorzowskiej niektórzy użytkownicy dróg mogli napotkać bryły lodu, które spadały z ciężarówek i zalegały na jezdni. Na szczęście nie doszło do żadnego zdarzenia.

O tym, jak niebezpieczny może być lód spadający z naczepy na auto jadące z tyłu, nie trzeba nikogo przekonywać. Praktycznie każdego roku dochodzi w naszym rejonie do uszkodzeń szyb samochodowych czy karoserii, na szczęście nie było jeszcze zdarzenia, w którym ktoś ucierpiał. Takich nie brakuje jednak w innych miastach.

forum luty 1
forum 2 luty
forum 3 luty
tygiel

Apelujemy zatem do kierowców użytkujących duże pojazdy, szczególnie te z naczepami pokrytymi plandeką, o właściwe przygotowanie samochodu do drogi. W myśl art. 66 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20 czerwca 1997 r., pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego: nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę.

Nieprzestrzeganie wyżej wymienionego przepisu, na podstawie art. 86 § 1 kw, zagrożone jest karą grzywny w kwocie od 20 do 500 zł oraz 6 punktami karnymi. W przypadku spowodowania wypadku, w którym ktoś dozna obrażeń, kierowca odpowie z kodeksu karnego, w którym przewiedzione są kary więzienia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here