„Od wczoraj przeszukiwałem kolejny odcinek Odry w województwie opolskim.” – tak zaczyna się wpis na blogu nurka Marcela Korkusia. Poszukiwania okazały się skuteczne. Nurek, przeczesując rzekę natrafił na samochód, który 17 lat temu został zgłoszony jako zaginiony.

„Odnaleziony samochód to Fiat Siena HL, koloru czerwonego o numerze rejestracyjnym SZ 36416. Auto zostało zgłoszone za zaginione w 2005 roku. Samochód ze względu na długi okres czasu przebywania pod wodą jest zamulony i pokryty muszlami małż.”

Rok 2005: „Ma 25 lat, wzrost 182 cm, silną budowę ciała, oczy niebieskie, brązowe włosy. Ma odstające prawe ucho, pieprzyk nad górną wargą. Wyszedł z domu ubrany w czarną, skórzaną kurtkę, ciemnoszary sweter, brązowe sztruksy. Poruszał się czerwonym Fiatem Sieną o nr rej. SZ 36416. Pan Marcin we wczesnych godzinach rannych miał udać się do banku, aby opłacić czesne za studia, a następnie pojechać na kurs operatora wózka widłowego. W żadne z tych miejsc nie dotarł.”

Nurek dostrzegł w samochodzie szczątki ubrania, prawdopodobnie kierowcy pojazdu:

– Po stronie kierowcy znalazłem materiał przypominający rękaw swetra, który wchodzi w muł i prowadzi w kierunku siedzenia. Próba jego wydobycia była niemożliwa ze względu na mocne zaleganie oraz natychmiastowe pogarszanie widoczności do zera. – pisze.

Z uwagi na zagrożenie szczątek mężczyzna nie ryzykował eksploracji pojazdu na własną rękę.

– Tylko wydobycie wraku z rzeki daje 100-u procentową możliwość jego weryfikacji. Ze względu na ryzyko utraty ewentualnych materiałów dowodowych, szczątków ludzkich pod wodą nigdy nie powinno się otwierać drzwi, bagażnika, wybijać szyb. – tłumaczy autor bloga Marcel Korkuś.

Na miejsce zostały wezwane służby, które wyłowiły samochód z wody.

– Dnia 05.07 o godzinie 11:11 zostaliśmy zadysponowani do samochodu w rzece Odra. Do zdarzenia wyjechaliśmy zastępem z łódką w sile 6 ratowników. Do remizy wróciliśmy około godziny 19:00 – czytamy na profilu OSP Obrowiec.

źródło: https://marcelkorkus.com / facebook OSP Obrowiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here