Dzisiaj uruchomiona została sygnalizacja świetlna na ul. Zabrskiej. Poprawi ona nie tylko bezpieczeństwo, ale także ułatwi włączanie się do ruchu pojazdów nadjeżdżających z ulic Błogosławionego Czesława i Hutniczej.

Sygnalizacja działa od teraz w ramach gliwickiego Inteligentnego Systemu ITS. Oprócz sygnalizatorów, skrzyżowanie wyposażone zostało w punkty pomiaru ruchu – kamery, które mierzą natężenie ruchu drogowego. Działa tam także system wideodetekcji, który odpowiada za przydzielanie długości sygnałów zielonych dla poszczególnych relacji na skrzyżowaniu.

W jego obrębie funkcjonują także systemy: detekcji rowerzystów oraz bezdotykowe przyciski dla pieszych, którzy chcąc przejść na drugą stronę jezdni, nie muszą dotykać przycisku dla pieszych – wystarczy, że przybliżą dłoń do urządzenia. Skrzyżowanie zostało objęte monitoringiem drogowym.

3 KOMENTARZE

  1. Zabrska cudna, światła za mnóstwo kasy (moim zdaniem lepsze byłoby rondo, ale co ja tam wiem, nikt okolicznych mieszkańców o zdanie nie zapytał), skwer z drzewami poszedł out, tzn. drzewa, produkujące tlen, dające ochłodę w upały, walnęli trawą jak na mini polu golfowym no i oświetlenie uliczne od skrzyżowania z Hutniczą do mostu oraz na ST. Kostki świećcie sobie ludzie pod nogi komórkami. Gratuluję

  2. Boże znowu sygnalizacja. Jak będzie działała tak jak pozostałe w systemie detekcji to klękajcie narody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here