Wczoraj około godziny 15.00 na osiedlu Kopernika doszło do spotkania pseudokibiców Górnika Zabrze oraz Piasta Gliwice

Jak przekazał nam rzecznik policji, nadkomisarz Marek Słomski, mogło być ich nawet trzystu. Pseudokibice mieli przy sobie niebezpieczne przedmioty – kije oraz butelki. W ruch poszły także kamienie. 

W pierwszej fazie pojawiło się czterech policjantów, później dojeżdżali kolejni. Podczas czynności oddano dwa ostrzegawcze strzały w powietrze. Jak podkreśla rzecznik, to zadziałało i pseudokibice się rozeszli. Nie doszło później do żadnych poważnych incydentów, nikt nie ucierpiał, nie odnotowano zniszczeń.

foto od czytelnika

42 KOMENTARZE

 1. A gdy tak ( teoretycznie) rachunek za zniszczenia przesłać Prezesowi Klubu Piłkarskiego Piast ? Panie Prezesie to pańscy ludzie. “Pracujący” w Fotbollu doskonale zarabiają, a koszty ich wesołych praktyk ponosimy wszyscy – również Ci których piłka nożna nie interesuje. Jak długo jeszcze.

 2. Jak to nie było zniszczeń??
  Powyrywane kije podtrzymujące drzewka.
  Pełno butelek i szkła na osiedlu.
  Kto to posprząta?
  Kto to naprawi??
  Kto za to zapłaci???

 3. wcale nie przesadzone…pod moimi oknami przeleciała to coś…twarze pozasłaniane chustami ,kominiarkami, z kijami w rekach..przerażenie w oczach moich dzieci, stali pod naszym blokiem i wyzywali….tragedia,porażka….

 4. Robert Tąta
  “To raczej post o kibolach (chuliganach) a nie o kibicach… ”

  Kibol to kibic wiec chyba za duzo telewizjo bylo ogladane. Z gwary poznanskiej kibol = kibic. Teraz przeczytaj jeszcze raz swoj post i jakie glupoty z niego wychodza.

 5. Arkadiusz Wojtachnio
  Nie, bo jeszcze mam równo pod sufitem…
  Prezydent Putin jest zbyt inteligentnym człowiekiem, aby wpaść na pomysł zorganizowania takiego zamachu (a bez zgody Prezydenta Putina zamach byłby niemożliwy do zorganizowania i realizacji).
  Jeżeli by wierzyć w teorie spiskowe to… “nasi” (nie moi) mogli maczać w tym swoje palce (a pomóc mógł wielki brat zza oceanu)…

 6. pala gaz i waskie drzwi pojedynczo predkosc swiatla wysokosc lamperii tak bylo kiedys a teraz policaje sie cackaja z bandytami

 7. Solidne lańsko gnojki jak by dostali to odechciało by im się rozrabiania ,a gdzie są rodzice ?? jak ich wychowali taki teraz zbierają owoc.

 8. Hahaha post o kibicach a Ty wtracasz tekst o polityce… chciales zablysnąć ale zapomniałeś że choinka już schowana po swietach ?

 9. To z całą pewnością nie są “pupile PiS – u”. PiS jak dotąd nie przyznał się do tej chołoty (na żadnej konferencji prasowej, a śledzę wszystkie… ).

 10. silni w grupie (jedni i drudzy) – w pojedynkę srają po gaciach i chowają swoje święte szaliki po kieszeniach pałowac pałowac pałowac może zmądrzeją

 11. Nie przesadzone. Z okna widziałem kilku z siekierami nie mówiąc o powyrywanych kijach podtrzymujących młode drzewka

 12. i wszystkich powinni wyłapać i dowalić takie kary i pokrycie kosztów interwencji w trybie natychmiastowym żeby im się odechciało na całe życie

 13. Jak jest ciepło, to butelki z wodą to wymóg! Kije? Do nordic walking? Czy było to spotkanie na wysokim szczeblu? (zainteresowanie mediów)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here