Część gliwickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej zostanie wyłączona z ruchu. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Tymczasowo zmieni się także trasa przejazdu metropolitalnej linii autobusowej M1.

W najbliższą niedzielę 17 października startuje VII Półmaraton Gliwicki. Uczestnicy imprezy wystartują sprzed hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice. Trasa biegu prowadzić będzie m.in. ulicami: Akademicką, Robotniczą, Wincentego Pola i dalej DTŚ. Na czas biegu zamknięta zostanie jezdnia średnicówki prowadząca w kierunku Katowic.

Nieprzejezdny będzie odcinek od ronda na skrzyżowaniu z ul. Portową i DK88 do skrzyżowania DTŚ z ul. Królewskiej Tamy. Utrudnienia występować będą od około godz. 10:00 do godz. 16:00. Ruch na jezdni prowadzącej z Katowic w kierunku Łabęd odbywał się będzie bez utrudnień.

W związku z Półmaratonem tymczasowo zmieni się trasa przejazdu linii M1 w obu kierunkach – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego. W kierunku Katowic po obsłudze przystanku „Gliwice Plac Piastów 32” autobusy linii M1 kursować będą ulicami: Jagiellońską, Franciszkańską, Królewskiej Tamy, Odrowążów, Reymonta, Sikorskiego, skręcą w pierwszy zjazd na rondzie u zbiegu ulic Sikorskiego i Roosevelta i dojadą do DTŚ, gdzie włączą się na stałą trasę przejazdu na przystanku „Zabrze Rondo Sybiraków 1”.

W kierunku hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice, po obsłudze przystanku „Gliwice Strzody 1” autobusy kursować będą ulicami: Dworcową, Mikołowską, Pszczyńską, Panewnicką, Kujawską, do włączenia się na stałą trasę przejazdu na przystanku „Ligota Zabrska Panewnicka [nż] 2”. Długość trasy wydłuży się o 0,7 km w kursach prowadzonych objazdem w kierunku Katowic, nie zmieni się na kursach prowadzonych objazdem w kierunku Areny Gliwice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here