SixSilver Jubiler Gliwice

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień i nowy rok szkolny. Startuje też nowy semestr zajęć z programowania, robotyki i Minecraft Education w Akademii EMT KIDS. Stali bywalcy Akademii będą kontynuować zajęcia w rozszerzonym zakresie, powstają także zupełnie nowe grupy uczniów, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z nowoczesnymi technologiami. 

Idea utworzenia miejsca, gdzie przyszli programiści i robotycy będą mogli rozwijać swoje pasje w komfortowych warunkach i pod okiem kompetentnych trenerów, jest wynikiem kooperacji dwóch firm: żorskiej Akademii Nauki i Rozwoju – jednej z najdłużej działających na polskim rynku tego typu placówki – oraz EMT-Systems – największego ośrodka szkoleń technicznych w kraju.

tygiel

Dlaczego gliwicka Akademia EMT KIDS zyskuje w ostatnim czasie tak dużą popularność? Rodzice mają do wyboru szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, jednak to właśnie zasady programowania komputerowego czy robotyki są obecnie na topie. 

Logiczne myślenie, kompetencje informatyczne, ale także wiara w siebie i szacunek dla rówieśników.

Robotyka, kodowanie – to tematy idealne dla małego odkrywcy. Od najmłodszych lat pozwalają rozwijać wyobraźnię oraz zdolność logicznego myślenia. Wydawać się może, że dziecko nie poradzi sobie ze skomplikowanymi na pierwszy rzut oka zagadnieniami, jednak już po pierwszych zajęciach w Akademii wiadomo, czy złapało bakcyla – szeroki uśmiech i zaangażowanie są tego najlepszym dowodem. Programy zajęć zostały przygotowane w taki sposób, aby różne dziedziny nauki stały się dla maluchów przyjazne i zrozumiałe poprzez zabawę. Zajęcia uwalniają potencjał twórczy i rozwijają niezbędne kompetencje informatyczne. Analizy dokonane przez Kamila Sijko z Instytutu Badań Edukacyjnych potwierdziły, że granie w Minecrafta ma duży wpływ na rozwój umiejętności matematycznych. 

Tego typu zajęcia wzmacniają także relacje w grupie. Dzieci dzielą się pomysłami, każdy ma do wykonania zadanie, dążące do uzyskania wspólnego celu. Jego osiągnięcie daje ogrom satysfakcji. Misją Akademii EMT KIDS jest zatem nie tylko przekazywanie nowej wiedzy w ciekawy sposób, ale także kształtowanie pozytywnych postaw np. wyrażania szacunku w bezpośrednich relacjach z rówieśnikami czy sprzątania po sobie. Zgodnie z sugestiami Marii Montessori, dzieci odpowiadają za utrzymanie porządku wokół siebie i sprzątają klocki po skończonych zajęciach. Prowadzący umacniają je w wysiłkach poprzez budowanie wiary w ich umiejętności oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości. 

Estetyka przestrzeni edukacyjnej ma znaczenie.

W Akademii EMT KIDS bardzo dba się również o komfort zarówno uczniów, jak i opiekunów. Sale są klimatyzowane i wyposażone w estetyczne meble i nowoczesne sprzęty. W trakcie zajęć przewidziana jest przerwa, podczas której dzieci udają się do atrakcyjnego barku kawowego po napoje, owoce i ciastka. Rodzice podczas oczekiwania na swoje pociechy mogą bezpłatnie korzystać z barku kawowego oraz sieci wi-fi. Każdy młody student dostaje także specjalnie zaprojektowaną koszulkę Akademii EMT KIDS, a uczestnicy Minecraft Education in English dodatkowo otrzymują segregator na karty ze słówkami.

Robotyka, programowanie i Minecraft Education, również w języku angielskim!

Obecnie trwają zapisy do różnych grup wiekowych w przedziale od 5 do 15 lat. Program zajęć jest zróżnicowany i dopasowany do możliwości uczestników. Na zajęcia z PROGRAMOWANIA zapraszamy dzieci już od 6 roku życia. Najmłodsi programiści tworzą własne gry z elementami kodowania i programują za pomocą bloków, natomiast starsi tworzą interaktywne historie i animacje. Na bardziej zaawansowanym poziomie pracują w środowisku Visual Basic i C#,  tworzą własne strony internetowe w HTML/CSS, oraz uczą się tworzenia aplikacji na Android® i iOS®. Kolejny poziom to już tworzenie gier 2D i 3D w Unity 3D oraz nauka programowania w Pythonie.

Na zajęciach z ROBOTYKI nie tylko budujemy roboty, ale poznajemy też wiele ciekawych faktów, co pozwala odkryć świat zarówno nowoczesnych technologii i informatyki, jak również fizyki, matematyki czy przyrody. Nasze zajęcia stworzone są w oparciu o najnowszą serię edukacyjną klocków LEGO® Mindstorms EV3 Education (9-15 lat) i LEGO® WeDo 2.0 (5-8 lat). 

Z kolei MINECRAFT EDUCATION to zajęcia dla dzieci w wieku 6-13 lat, które uwielbiają gry komputerowe, a rodzice chcą, żeby swoją pasję wykorzystały w kreatywny sposób. Minecraft Education in English jest w całości prowadzony w języku angielskim dla dzieci w wieku 7-12 lat. Dzieci grając w swoją ulubioną grę, w sposób naturalny przyswajają nie tylko słownictwo świata Minecraft, ale i język niezbędny do codziennej komunikacji.

Zajęcia zaspokajają i pobudzają naturalną ciekawość poznawczą oraz radość płynącą z nabywania nowych umiejętności, ale jak sprawdzić, które z warsztatów najbardziej zainteresują nasza pociechę?

Już 7 września odbędzie się Dzień Otwarty Akademii EMT KIDS.

Przez cały dzień w samym sercu największego w Polsce ośrodka szkoleń technicznych trwać będą bezpłatne zajęcia dla najmłodszych. Klocki, roboty, podstawy programowania, tworzenie własnych gier komputerowych? Pozwolimy dzieciom odkryć ich największe pasje. Szczegóły i zapisy na Dzień Otwarty trwają na stronie: https://kids.emt-systems.pl/wydarzenia/

Więcej informacji o zajęciach i zniżkach można uzyskać na stronie: kids.emt-systems.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/EMTKids/

Miejsce:
Akademia EMT KIDS / EMT-Systems
ul. Konarskiego 18C, 44-100 Gliwice

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here