Nadchodzą zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. Obowiązywać będą już od najbliższego wtorku 1 września. Pierwsza z nich dotyczyć będzie godzin, za które kierowcy będą musieli wnieść opłatę. W przyszłym tygodniu, pozostawiając pojazd w strefie płatnego parkowania, zapłacimy już od godziny 9:00, ale tylko do godziny 17:00.

Druga ze zmian wprowadzanych w strefie związana jest z abonamentem mieszkańca, który będzie wydawany tylko dla dwóch pojazdów na jeden lokal mieszkalny znajdujący się w strefie płatnego parkowania. Ponadto, abonament mieszkańca – dla osoby zameldowanej w podstrefie A obowiązywał będzie w dwóch podstrefach: A i B, natomiast abonament mieszkańca – osoby zameldowanej w podstrefie B pozwoli na pozostawienie pojazdu tylko w tej podstrefie.

Wprowadzenie zmian w obecnie funkcjonującej Strefie Płatnego Parkowania jest niezbędne, ponieważ po przeprowadzeniu weryfikacji jej działania na przestrzeni sześciu ostatnich lat, w znaczący sposób zmniejszyła się rotacja pojazdów na stanowiskach postojowych. Ich dostępność uległa znacznemu zmniejszeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here