Nie wszyscy zatrzymani do kontroli kierowcy potrafią przyznać funkcjonariuszom rację.

Jak pokazują różnego typu interwencje, kierowcy którzy przekraczają prędkość w wielu przypadkach nie zgadzają się z wykonanym pomiarem. Tym razem kierująca karę przyjęła z pokorą i jak przyznała, zastosowane wobec niej pouczenie poskutkowało – czytamy na stronie KMP Gliwice.

Poniżej przedstawiamy treść wiadomości elektronicznej przesłanej do Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach:

„Dzień dobry, chciałam napisać pochwałę dla patrolu policji, który zatrzymał mnie w dniu 02 maja 2022 na ul. Kujawskiej w Gliwicach, za przekroczenie prędkości o 13 km/h. Panowie policjanci wzięli pod uwagę fakt, że nie jestem kierowcą notorycznie przekraczającym prędkość i nie uznali za konieczne obciążyć mnie mandatem karnym, natomiast zostałam pouczona w temacie i muszę przyznać, że pouczenie poskutkowało, bo teraz bardziej pilnuję stosowania się do ograniczenia prędkości podczas jazdy 🙂 Dodam jeszcze, że panowie byli bardzo mili, kulturalni i profesjonalni.”

4 KOMENTARZE

  1. Tak czytam te komentarze i dochodzę do wniosku, że to osoby krytykujące są osobami, które permanentnie łamią przepisy drogowe. Jeżeli ktoś nie był karany to policja udziela pouczenia, chyba, że było to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu lub nadmierne przekroczenie prędkości.

  2. Inni dostają mandaty a Ona pouczenie jakim prawem?? Chyba jasno jest określone nawet w reklamach do jakiej kwoty i za co Mandaty to ja powiem tak niech żaden kierowca się nie stosuje skoro Policja nawet jej nie ukarała a innym dają mandaty Wysokie wstyd i chamstwo

  3. Prawda jest taka, że gdyby Pani dostała mandat, to by nie było podziękowań.
    A, że się upiekło. To wiadomo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here