Choć statystyki ulegają poprawie, to jednak alkohol wśród kierujących nadal stanowi poważny problem.

W tym roku zatrzymano już 8 nietrzeźwych kierujących samochodami, a to zaledwie dwa tygodnie pracy – mówi nam komisarz Marek Słomski.

W ubiegłym roku liczba nietrzeźwych wyniosła 821 osób, a w 2012 roku 901 pijanych. Choć liczba zatrzymanych i tak jest bardzo wysoka, to jednak zauważamy pewną poprawę. Na przestrzeni roku przeprowadziliśmy 24 szeroko zakrojone akcje związane z kontrolą trzeźwości. Zaznaczę jednak, że kontrole trzeźwości odbywają się również w trybie nieakcyjnym. Policjanci badają trzeźwość w czasie codziennych rutynowych kontroli. Kierowanie pod wpływem alkoholu to problem społeczny. Policjanci od kilku lat intensyfikują walkę z tym zjawiskiem. Tylko w 2013 funkcjonariusze przebadali ponad 9 milionów kierujących, o 1,5 miliona więcej niż w 2012. Wnioski z tego mogą być umiarkowanie optymistyczne. Coraz więcej badań, coraz mniej ujawnionych pijanych kierowców. Czyli… spada liczba pijanych. Pytanie czy można przyśpieszyć ten trend? Tutaj ważną rolę odgrywają media – komentuje Marek Słomski.

Policja apeluje do czytelników – nie pozostawajcie obojętni, gdy widzicie pijanego za kierownicą! Co będzie jeśli nie zareagujemy, a dojdzie do tragedii? Powiadomienie policji, nawet anonimowe gwarantuje, że nasze sumienie będzie czyste!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here