SixSilver Jubiler Gliwice

Trzy kluby – nowe otwarcie

Akademia Tenisa Stołowego, Spartakus Gliwice oraz Kolejarz Gliwice połączyły siły i z tego innowacyjnego pomysłu powstał Klub Tenisa Stołowego Gliwice! Jest to moment zwrotny, nowy rozdział w gliwickim tenisie stołowym. Potencjał i możliwości, jakie za tym idą są bardzo duże. KTS Gliwice dokonał wzmocnień, aby powalczyć o awans do I ligi mężczyzn Drugoligowy zespół KTS-u reprezentować będą: Sebastian Lubaś, Bartosz Kwodawski, Marek Kądziela, Wacław Suchecki i Dariusz Steuer.

Już na początek mamy sukces!

KTS Gliwice będzie reprezentował Polskę w Europejskich Pucharach! 48 drużyn z dziesięciu krajów weźmie udział w 29. edycji Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. W tym gronie znalazły się trzy zespoły z Polski: PWSZ Zamość, Klub Sportowy Wamet Dąbcze i Klub Tenisa Stołowego Gliwice. Oprócz polskich ekip, o triumf w Pucharze Europy TT Inter Cup powalczą także drużyny z Austrii (osiem zespołów), Belgii (pięć zespołów), Bośni i Hercegowiny (jeden zespół), Czech (dwa zespoły), Niemiec (osiemnaście zespołów), Francji (cztery zespoły), Włoch (pięć zespołów), Holandii (jeden zespół) i Luksemburga (jeden zespół). Rywalizacja w 29. edycji tych międzynarodowych zmagań zostanie podzielona na dwa etapy.

W pierwszej części zespoły zostaną podzielone na 16. grup, w której znajdą się po trzy drużyny. Każdy zespół w fazie grupowej rozegra dwa spotkania: po jednym u siebie i na wyjeździe. Wszystkie spotkania rozgrywek grupowych będą się składały z sześciu gier singlowych i gry podwójnej. Po zakończeniu pierwszego etapu zostanie utworzona wspólna tabela dla wszystkich grup. Zespoły, które zajmą miejsca od pierwszego do ósmego zostaną rozlosowane do drabinki „TT-Intercup-Champion”, która wyłoni późniejszego triumfatora całych rozgrywek.

Dla naszych zawodników będzie to super sprawdzian umiejętności, a dla kibiców możliwości zobaczenia zawodników europejskiego formatu! Promują tenis stołowy w Gliwicach i na Śląsku na skalę europejską! Już niedługo szczegółowy terminarz Pucharu Europy i terminarz Ligowy.

5 KOMENTARZE

  1. Fajnie,warto przywrócić Gliwicom tenis stołowy na wysokim poziomie,szkoda tylko
    Marka,druga liga to nie jest jego poziom.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here