spot_img

Zwierzęta przeznaczone na rzeź. Pomóż im!

spot_img

W Polsce przeznacza się na ubój 66 tys. koni rocznie.

Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso lub wykorzystane w ciężkich pracach oraz wykluczone ze sportu. Także te zaniedbane i schorowane. 

Koszt wykupu jednego konia to ok. 4 tys. zł. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, których właściciele nie mogą dłużej utrzymywać. Konie otrzymują leki, opiekę weterynaryjną, znajdują nowy dom. Trafiają m.in. do organizacji, które prowadzą hipoterapię chorych lub zostają przeniesione do małych gospodarstw agroturystycznych.

Jak przyłączyć się do akcji? To proste! Wystarczy zbierać papierowe opakowania, stare gazety czy nawet ulotki. Każda zużyta kartka, każdy kartonik czy papierek zebrany na makulaturę, pomaga chronić środowisko i uratować te piękne zwierzęta! Do akcji mogą przystąpić dosłownie wszyscy! Zbierajcie surowce wtórne – makulaturę, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych surowców przesyłajcie na konto Klubu Gaja nr 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 (koniecznie z zaznaczeniem, że pochodzą z akcji „Zbieraj makulaturę ratuj konie”). Dzięki dotychczasowej pomocy udało się uratować już 50 koni! 

Dlaczego warto zbierać makulaturę? 

– Jedna tona papieru to około 17 wyciętych drzew
– Przy zastosowaniu makulatury do produkcji papieru zużycie energii zmniejsza się 2,5-krotnie, a toksyczność ścieków o 35%
– Używanie makulatury powoduje oszczędność drewna w ilości 3m3 na tonę zużytej makulatury, a także oszczędność energii o 400KWh/tonę 

 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły