Tej zimy, nie jak dotąd solą drogową, ale środkiem ekologicznym posypywane będą chodniki i przystanki komunikacji miejskiej. Ten sam preparat używany będzie także na Starówce i w strefie płatnego parkowania.

– We wskazanych miejscach, do usuwania śniegu i lodu nasi wykonawcy będą zobowiązani używać chlorek magnezu. Środek ten nie wykazuje negatywnego wpływu zarówno na organizm człowieka, jak i nasadzone w pasach drogowych rośliny. Jego stosowanie jest przyjazne dla psich łap, nie niszczy obuwia, a także jest neutralne dla nawierzchni chodników. – tłumaczy ZDM w Gliwicach.

Akcja zima już w pełnej gotowości. Wraz z nadejściem pierwszych przymrozków i opadów śniegu, wszelkie zgłoszenia związane z warunkami zimowymi na drogach i chodnikach, które znajdują się w administrowaniu Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach można zgłaszać wyznaczonym pracownikom jednostki – pod numerami telefonu: 607 606 225, 667 096 122 i 607 608 832.

Tradycyjnie, w przypadku opadu śniegu, wykonawca w pierwszej kolejności odśnieżał będzie i posypywał główne ulice i szlaki komunikacyjne. Jezdnie muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością (czarne, mokre) do jednej godziny po ustaniu opadów śniegu. W trakcie intensywnych i długotrwałych (powyżej 3 godzin) opadów śniegu wykonawca, prowadził będzie prace w sposób ciągły, nie dopuszczając do zalegania na jezdni warstwy błota pośniegowego grubszej niż 5 cm.

Szczegółowe informacje na temat odśnieżania opublikowane zostały na stronie ZDM.

Przypominamy, że nie wszystkie drogi i chodniki na terenie miasta znajdują się w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Część z nich należy do innych zarządców np. wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Za odśnieżanie chodników przed posesjami prywatnymi odpowiadają ich zarządcy i właściciele.

źródło: ZDM w Gliwicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here