Na skrzyżowaniu ulic Staromiejskiej i Rzeczyckiej – jednej z dróg łączących KSSE z Łabędami stoi lustro. Stare, w dodatku parujące, a więc często zupełnie bezużyteczne. o jego wymianę do Zarządu Dróg Miejskich wnioskowała rada dzielnicy.

Po wcześniejszych, niezakończonych sukcesem staraniach o wymianę RD Łabędy powróciła do sprawy na początku lipca – złożono wniosek o wymianę istniejącego lustra na nowe odporne na szron i parę.

[…] Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach nie przewiduje zamiany istniejącego lustra przy wyjeździe z ul. Rzeczyckiej na ul. Staromiejską na nowe, odporne na szron i parę ze względów na zbyt duże koszty zakupu oraz utrzymania wnioskowanego lustra.

18 lipca rada musiała dopytać o koszty zakupu, montażu i utrzymania lustra i zawnioskowała, aby zakup i utrzymanie ująć w projekcie budżetu ZDM na rok 2023. Odpowiedź ZDM przyszła 2 sierpnia:

[…] Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach informuje, iż przewidywalny koszt ustawienia lustra drogowego odpornego na szron i parę […] wyniósłby ok. 3 250 zł. brutto. Jest to kwota prawie pięciokrotnie wyższa niż przy montażu stosowanych obecnie zwykłych luster drogowych. […] Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach nie przewiduje zamiany istniejącego lustra drogowego przy wyjeździe z ul. Rzeczyckiej na ul. Staromiejską na nowe, odporne na szron i parę ze względu na zbyt duże koszty zakupu i utrzymania wnioskowanego lustra.

10 sierpnia, reagując na sugestię jednego z naszych mieszkańców, że lustro mogłaby kupić jedna z firm z terenu KSSE, wystosowano do ZDM zapytanie, czy jest to prawnie możliwe.

[…] Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach informuje, iż istnieje możliwość wymiany przedmiotowego lustra na odporne na szron i parę przez podmiot prywatny.

W tym celu zainteresowana firma (np. jeden z zakładów zlokalizowanych na terenach KSSE) powinien złożyć w siedzibie ZDM stosowny wniosek, w którym zadeklaruje chęć wymiany na własny koszt istniejącego lustra drogowego. Całkowity koszt montażu oraz bieżące utrzymanie lustra będzie leżeć wyłącznie w gestii wnioskodawcy.

Zarząd Dzielnicy szuka sponsora.

3 KOMENTARZE

  1. Nie chcą pokryć kosztu wymiany bo drogo. Ktoś chce wyłożyć na to pieniądz… to jeszcze miast podziękować i dalej już to objąć dalszym serwisowaniem to jeszcze przerzucą to na kogoś. Nie wiem czy to poziom bezczelności czy już skrajnego debilizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here