Nowe krzewy i drzewa pojawiają się w pasach drogowych, którymi administruje gliwicki Zarząd Dróg Miejskich – w ostatnim czasie 810 krzewów i 342 drzewa.

W naszym mieście najczęściej sadzone są Graby, Jarząby szwedzkie , Hatalpy i Lipy drobnolistne. Mamy też nowość – leszczynę turecką, która bardzo dobrze sprawdza się w trudnych miejskich warunkach.

Ostatnio nowa roślinność pojawiła się m.in. na ulicach: Błonie, Biegusa, Wschodniej i Paulińskiej.

Jak tłumaczy rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach Jadwiga Jagiełło Stiborska, nasadzenia w pasach drogowych, prowadzone są w miejscach, w których nie będą ograniczały widoczności kierującym. W obrębie miasta sadzone są głównie drzewa o małych koronach, formie kulistej lub kolumnowej.

Jagiełło-Stiborska dodaje – Aktualnie nasadzane drzewa i krzewy, zostały sprowadzone z jednej z najbardziej uznanych szkółek w Krakowie i z terenu Czech.

15 KOMENTARZE

  1. Kiedy zaczna panstwo sadzic drzewa miododajne np lipy? Na rybnickiej masa drzew zostalo wycietych. Widze, ze Gliwice nie sa przyjazne pszczolom i srodowisku

  2. drzewa dostarczają tlenu Gliwice są wyjatkowo zanieczyszczone więc powinny być nasadzane drzewa a nie krzaczki chudy patyczek i drobne listki tu nie chodzi o to żeby było ładnie ma byc zdrowo miasto potrzebuje tlenu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here