Inteligentna sygnalizacja nie tylko dla aut

Jak zapowiada ZDM, istnieje szansa, że jeszcze w tym roku, w to innowacyjne rozwiązanie wyposażone zostaną trzy sygnalizacje: DTŚ – Śliwki – Orlickiego – Wybrzeża Armii Krajowej, Wyspiańskiego – Orlickiego i Kozielska – przy Szkole Podstawowej nr 1.

Kamery termowizyjne sprawdzają się w różnych dziedzinach naszego życia. Ich potencjał postanowił wykorzystać gliwicki Zarząd Dróg Miejskich, by ułatwić życie rowerzystom.

– Obecnie prowadzone są testy dwóch kamer termowizyjnych. Obie zainstalowano na skrzyżowaniu z sygnalizacją ulicy DTŚ – Śliwki – Orlickiego – Wybrzeża Armii Krajowej. Kamery wyposażone są w przetworniki, których detekcja oparta jest na analizie promieniowania podczerwieni. Po wykryciu rowerzysty, obraz automatycznie wysyłany jest do sterownika z żądaniem zielonego światła dla tej grupy uczestników ruchu. – tłumaczy Jadwiga-Jagiełło Stiborska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. 

Niewykluczone, że po zakończonych testach, w ostatnim kwartale tego roku zapadnie decyzja czy kolejne sygnalizacje świetlne w naszym mieście wyposażone zostaną w kamery termowizyjne.

źródło i foto: ZDM Gliwice

1 KOMENTARZ

  1. Pomysl godny uwagi i jak na razie w dobrych miejscach bo zeczywiscie przejazd rowerem przez miasto stanowi spore wyzwanie. Gratuluje pomyslu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here