Dzień Promocji Zdrowia i Urody

Bezpłatne zabiegi w strefie urody, konsultacje u lekarzy specjalistów, mistrzowskie pokazy fryzjerów, podstawowe badania zdrowotne oraz wiele innych atrakcji czekać będzie na mieszkańców Gliwic i okolic już w najbliższą sobotę od godz. 10.00 do 14.00 podczas pikniku „Piękni i Zdrowi” w Zespole Szkół Specjalnych im. J. Korczaka przy ul. Dolnej Wsi 74.

W Strefie Urody dostępne będą zabiegi na ręce, peeling kawitacyjny, wizaż, stylizacja paznokci, porady kosmetologa i brafitterki oraz zabiegi fryzjerskie wraz z pokazem mistrzów Wioletty Kopki (zwyciężczyni Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw CMC Polska w kategorii Barber Old Shool) i Lucjana Wosiek (właściciela pierwszego Barber Shopu na Śląsku). Modelami będą niepełnosprawni uczniowie ZSS im. J. Korczaka. Fizjoterapeuci zapewnią rehabilitację (ćwiczenia i nordic walking) oraz porady z zakresu diety alkalicznej i menopauzy oraz masaże: ręki i nie tylko.

Na uczestników czekają również bezpłatne konsultacje z psychiatrą, seksuologiem, psychologami, dietetykami, tyflo- i surdopedagogami, neuro- i logopedami, lekarzem internistą ze specjalnością kardiologiczną oraz edukatorem diabetologicznym. Będzie można także skorzystać z przeglądu jamy ustnej połączonego z profesjonalnym instruktażem higieny oraz prelekcji dotyczących zdrowego snu oraz prawidłowego żywienia. Uwaga! Do specjalistów obowiązują zapisy w dniach 13-16 listopada pod numerem telefonu: 511291422.

Palaczom szczególnie polecamy badanie spirometrem i smokerlyzerem (pomiar wartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu). Zmierzyć będzie można również poziom cholesterolu całkowitego, glikemii oraz ciśnienie tętnicze krwi. Wszystkie badania przeprowadzi Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca. Dodatkowo również stanowiska OPS, PUP i ZUS, ekologiczne warsztaty artystyczne, mobilna księgarnia oraz dużo innych atrakcji.

Organizatorami Dnia Promocji Zdrowia i Urody „Piękni i Zdrowi” jest Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin „Podajmy-Sobie- Ręce” oraz Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczaka. Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza. Wstęp i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here