Już w najbliższy weekend do Polski przyleci największy sterowiec na świecie – Zeppelin ZF. W sobotę (11.09) będzie go można oglądać na niebie nad Katowicami oraz Gliwicami, w niedzielę (12.09) poleci z Katowic do Częstochowy.

Przylot największego na świecie Zeppelina do Polski to widowiskowe wydarzenie. Sterowiec jest dłuższy od największego pasażerskiego Airbusa. Unosi się za pomocą silników i balonu wypełnionego helem i może zawisnąć na niebie jak helikopter. Już w ten weekend szukajcie go nad śląskimi miastami. 

Organizatorem przelotów Zeppelinem jest firma ZF – globalny dostawca rozwiązań dla motoryzacji, które powstają m.in. w Polsce, w zakładach produkcyjnych i centrach inżynieryjnych na południu kraju. Historia firmy ZF ściśle związana jest z pionierską aktywnością konstruktora pierwszych sterowców – hrabiego Ferdynanda Zeppelina.

Przedsiębiorczość i zdolność do ciągłego odkrywania były tym, co legło u podstaw firmy „Zahnradfabrik GmbH” z siedzibą w Friedrichshafen, założonej 20 sierpnia 1915 roku. Produkowane w niej koła zębate i przekładnie, precyzyjnie wykonane z zastosowaniem nowego w tamtym czasie patentu, zapewniały optymalne przenoszenie mocy między silnikami i śmigłami sterowców Zeppelin. Dziś ZF Friedrichshafen AG jest największą firmą, która została zbudowana na dziedzictwie firmy Zeppelin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here