SixSilver Jubiler Gliwice

Kolejny zieleniec na Zatorzu odzyska blask. Przy ul. Stefana Czarnieckiego powstanie skwer rekreacyjno–wypoczynkowy z placem zabaw, atrakcyjną zielenią, rzeźbą i poidełkiem dla ptaków. Przetarg na budowę skweru został już ogłoszony. 

FORUM

Pomiędzy ulicami Czarnieckiego, Poniatowskiego, Żółkiewskiego i Wolskiego ma powstać skwer rekreacyjno-wypoczynkowy, który będzie miejscem aktywności fizycznej oraz odpoczynku dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych i umili mieszkańcom spędzanie wolnego czasu na powietrzu.

W pierwszej kolejności zostanie zlikwidowana niecka po nieistniejącej już fontannie. Cokół przejdzie renowację, a w miejscu dawnego wodotrysku w przyszłości stanie betonowa rzeźba foki wykonana przez artystę rzeźbiarza na podstawie dostępnych zdjęć z czasów świetności fontanny.

Rzeźba będzie istotną, ale niejedyną atrakcją zieleńca. Na skwerze stanie plac zabaw z urządzeniem wielofunkcyjnym ze zjeżdżalnią i bujaki. Sprzęty zostały tak dobrane, by umożliwić prowadzenie z dziećmi różnego typu aktywności, m.in: wspinaczki, skoków, pokonywania przeszkód oraz ogólnego rozwoju ruchowego. Nawierzchnia placu zostanie wykonana z bezpiecznych gumowych płyt.

Stare chodniki na skwerze zostaną zlikwidowane. Ich miejsce zajmą nowe ścieżki z betonowej, szarej i grafitowej kostki. Przewidziano też poidełko dla ptaków, a przy alejkach stylowe, żeliwne retro ławki i kosz na śmieci.

Obecna zieleń zostanie uzupełniona nowymi nasadzeniami, które utworzą naturalną barierę oddzielającą skwer od otaczających go ulic. Teren zostanie obsadzony żywopłotem (145 sadzonek) i obsiany trawą na całej powierzchni. Pojawią się też kwietniki z jasnoróżowymi różami i biało-różowymi irgami, które jesienią przybiorą barwę czerwoną i pomarańczową. 

Przetarg na budowę skweru rekreacyjno–wypoczynkowego przy ul. Stefana Czarnieckiego już został ogłoszony. Oferty można składać do 7 lutego. 

5 KOMENTARZE

  1. Foka z brązu, która w gorące dni byłą fontanną została wywieziona w nocy a po jakimś czasie zamontowano betonowa rzeźbę foki ale została zniszczona.

  2. Nie doczytałam w ofercie o oświetleniu tego terenu oraz kto zadba o bezpieczeństwo mieszkających lokatorów, gdyż teren ten wieczorną porą otoczony budynkami jest wyjątkowym zaciemnionym miejscem. Na tym terenie już były ławeczki zakupione chyba przez miasto a na pobliskim trawniku był klomb z kwiatami. Ławki zostały poniszczone i usunięte.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here