spot_img

Zmiany przy Onkologii. Będzie rondo, a przejścia zostaną doświetlone

spot_img

Rozbudowa ulicy Sienkiewicza w Gliwicach znalazła się na liście zadań gminnych rekomendowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Realizacja zadania planowana jest w przyszłym roku, a uzyskane dofinansowanie wyniesie ponad 1,3 mln zł. Jest to połowa kosztów inwestycji obejmujących tylko zakres robót budowlanych.

W ramach rozbudowy ulicy Sienkiewicza – w rejonie głównego wjazdu na teren Narodowego Instytutu Onkologii (NIO) – powstanie rondo, nowe oświetlenie uliczne i doświetlenie przejść dla pieszych, które niewątpliwie przyczynią się w tym miejscu do poprawy bezpieczeństwa. Projekt inwestycji na bieżąco był koordynowany z przedstawicielami NIO. Wcześniejszym etapem przygotowań do realizacji przedsięwzięcia było także przeniesienie lokalizacji głównego wjazdu do Instytutu Onkologii z ulicy Wybrzeże Armii Krajowej właśnie na ulicę Sienkiewicza.

Budowa ronda w dużej mierze ułatwi dojazd do Narodowego Instytutu Onkologii nie tylko pacjentom i pracownikom, ale także dojazd do innych instytucji zlokalizowanych przy ulicy Sienkiewicza. Jest to końcowy etap podejmowanych działań związanych z poprawą dostępności dojazdu do NIO – po powstaniu węzła Drogowej Trasy Średnicowej z ulicą Sienkiewicza.

Lubię to!

Udostępnij

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły