spot_img

Ograniczenie ruchu na Wieczorka. Prezentujemy wizualizacje ulicy po zmianach

spot_img

W sierpniu  pisaliśmy o pomyśle ograniczenia ruchu na gliwickiej starówce. Pracownia architektoniczna PROjARCH przygotowała koncepcję zmian na ulicy Wieczorka. Ulicę Wieczorka w nowej odsłonie zobaczymy już najpewniej wiosną. 

Dzisiaj uczestniczyliśmy w konferencji prasowej “Woonerf po Śląsku – czyli pomysł na aranżację gliwickiej, miejskiej przestrzeni”

Woonerf po Śląsku, to nie tylko nowa organizacja przestrzeni ul. Józefa Wieczorka, to manifest mający na celu pobudzenie poczucia identyfikacji tożsamościowej tego szczególnego miejsca, we wszystkich jego odbiorcach – przekonują projektanci

Podczas dzisiejszej konferencji Anna Gilner, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, zapowiedziała, że jeżeli rozwiązanie z ul. Wieczorka się sprawdzi, być może podobne zostanie zastosowane również w innych miejscach w naszym mieście.

 

W wieloletniej prognozie finansowej dla naszego miasta pojawił się zapis o nowym przedsięwzięciu, jakim jest właśnie zagospodarowanie ul. Wieczorka. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie około 500 tysięcy złotych. 

Idea tzw. woonerf, to ulica przyjazna zarówno dla pieszych, jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu. Do najważniejszych elementów charakteryzujących rozwiązanie tego typu zalicza się uspokojenie ruchu czy zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa przy jednoczesnym zachowaniu funkcji komunikacyjnej. 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,244FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły