Superpuchar Polski 2019 w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Mecz Grupa Azoty ZAKSAKędzierzyn Koźle vs Onico Warszawa SixSilver Jubiler Gliwice

Pewien mieszkaniec powiatu gliwickiego wybrał się w niedzielne przedpołudnie na grzybobranie do lasu pomiędzy Pyskowicami a Dzierżnem i Łabędami. Około godziny 11.00, zamiast pożądanych podgrzybków, spostrzegł w ściółce inny rodzaj przedmiotów, do tego śmiertelnie niebezpiecznych.

Rzecz działa się na terenie leśnym w pobliżu stawu Cegielnia, przy drodze w kierunku Czerwionki. Ze ściółki wyglądały granaty moździerzowe. Grzybiarz zachował się wzorowo – za pośrednictwem numeru alarmowego powiadomił o znalezisku służby. Na miejsce udali się policjanci, przyjechał również specjalista pirotechnik z KMP Gliwice.

FORUM

Według jego oceny, niebezpieczne znalezisko to 25 granatów moździerzowych kalibru 81 mm z zapalnikami typu Wgr. Z 34 i jeden pocisk artyleryjski kalibru 75 mm z zapalnikiem dennym – wszystko to używane było przez wojska niemieckie podczas II wojny światowej.

Jak niebezpieczne to przedmioty, może wskazywać zawartość pół kilograma trotylu w każdym z pocisków moździerzowych. Nie ewakuowano ludzi z uwagi na to, że miejsce oddalone jest od zabudowań.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here