spot_img

Znęcali się nad 13-latką. Pomogli sąsiedzi

spot_img

Sąsiedzi, nie akceptując zachowania pewnych lokatorów wobec córki, postanowili działać.

O swoich spostrzeżeniach gliwiczanie powiadomili szkołę dziewczynki. Dyrektor i pedagog upewnili się, że ich uczennica faktycznie ma trudną sytuację rodzinną, po czym powiadomili śledczych z IV komisariatu. Po przesłuchaniu świadków oraz samej nastolatki policjanci stwierdzili, że sprawa jest poważna. W rodzinie od jakiegoś czasu dochodziło do drastycznej przemocy fizycznej, bicia i znęcania się psychicznego nad dzieckiem.

Sąsiedzi wykazali się postawą obywatelską, nie unikali odpowiedzi na pytania, nie zasłaniali się niewiedzą. Co najważniejsze, zareagowali na krzywdę dziecka. Policjanci zatrzymali rodziców w policyjnej izbie zatrzymań, a materiały z dochodzenia przekazali prokuratorowi. 

Prokuratura Rejonowa Gliwice Zachód zastosowała wobec 59-letniego ojca nastolatki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazała kontaktowania się, zbliżania i jakiegokolwiek niepokojenia pokrzywdzonej. Dziewczynka została umieszczona w domu dziecka. 13-latka wolała to wyjście niż dalsze przebywanie z rodzicami. Jej ojciec i matka oczekują teraz na proces karny, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KMP Gliwice)

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,244FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły