Według Wprost najlepszym samorządowcem województwa śląskiego jest prezydent Gliwic – Zygmunt Frankiewicz. Nagroda ta przyznana została osobowościom, które w szczególny sposób przysłużyły się swojemu regionowi.


Nie jest to jednak jedyne wyróżnienie, które otrzymaliśmy w ostatnim czasie od Tygodnika Wprost. Warto wspomnieć, że zaledwie kilka dni temu magazyn wyróżnił również Gliwice w rankingu najlepszych miast na prawach powiatu w Polsce, przyznając im drugie miejsce. W rankingu prześcignęliśmy nawet stolicę. Więcej w artykule Gdańsk, Gliwice, Warszawa najlepszymi miastami według tygodnika “Wprost”.

Wręczenie nagród miało miejsce 20 września w Piekarach śląskich, a w imieniu naszego prezydenta statuetkę orła odebrał Andrzej Karasiński, sekretarz miasta. Kategoria, w której Zygmunt Frankiewicz został wyróżniony, to najlepszy Samorządowiec.

Nagroda „Orły Tygodnika Wprost” wręczana jest najlepszym przedsiębiorstwom, samorządom oraz wybitnym osobowościom regionu. Statuetka jest nawiązaniem do symbolu Polski.

W przygotowaniu zestawienia pomaga firma Bisnode, która zajmuje się zarządzeniem ryzykiem w przedsiębiorstwach oraz analizą danych.

 

Źródło: UM Gliwice

26 KOMENTARZE

  1. A myślisz, że w innych miastach regionu się “nie zmieniło” za unijne pieniądze łatwiej zmieniać świat, gorzej, że to zmieniło to niekoniecznie znaczy na lepsze, ale fakt Rosjanie też uważają, że Rosja się zmieniła. “Tyle ode mnie”, “Pozdro” … Serio? hehehe

  2. Walki na boku odchodzą wszędzie, ale nie możesz zaprzeczyć jak Gliwice za Frankiewicza zmieniły się na dobre przez te wszystkie lata!! A przyjdzie inny i myślisz ,że nie będzie kręcił na boku? Najpierw trzeba udowodnić ,a nie pisać od wielu lat o jakie to wałki kręcą.Tyle ode mnie Tomek, oczywiście masz prawo do swojego zdania. Pozdro

  3. Dajcie mi więcej chusteczek, by tak mnie zalewa ze wzruszenia, że taki piękny prezydent trzyma się stołka i nie chce wpuścić swiezej krwi (jak np. Uszok w Katowicach). Zrobił dużo? Może. Ale tempo i zakres fatalny. Trąci to dyktaturą, a nie działaniami wskutek słuchania mieszkańców.

  4. Za potłuczone butelki i puszki po piwie leżące latami na należących do miasta podwórkach, gdzie bawią się dzieci. Za niedziałające od lat latarnie, które tylko straszą rozbitymi kloszami. Można tak wymieniać 😉

  5. Ciekawe jakie kryteria były brane pod uwagę, jak dla mnie p. Frankiewicz nie robi niczego szczególnego poza zajmowanym stanowiskiem i nie wiem czym tutaj się podniecać! Niech Ci co nadali ten tytuł zamieszkają np. W Starych Gliwicach to mu szybciej odbiorą ten tytuł niż go nadali!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here