Najlepsi na Śląsku – 40 medali w sezonie. Gliwicki AZS na czele klasyfikacji generalnej

AZS Politechniki Śląskiej nie miał sobie równych. Zdobył puchary za zajęcie pierwszych miejsc w dwóch najważniejszych klasyfikacjach

27 października, podczas Gali Śląskiego Sportu Akademickiego w Katowicach, wręczono nagrody najlepszym uczelniom rywalizującym w Akademickich Mistrzostwach Śląska w sezonie 2015/2016.
AZS Politechniki Śląskiej Puchary zdobył puchary w dwóch najistotniejszych klasyfikacjach. Stanął na czele klasyfikacji generalnej, pokonując pozostałe 23 śląskie uczelnie biorące udział w zmaganiach. Ponadto z 40 medalami (18 złotych, 18 srebrnych i 4 brązowe) uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii medalowej!
Nagrody w imieniu AZS-u Politechniki Śląskiej odebrali prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. inż. Tomasz Trawiński i dyrektor Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej doc. Krzysztof Czapla. Dyrektor został również uhonorowany nagrodą specjalną prezesa Organizacji Środowiskowej AZS Katowice w uznaniu za 50 lat członkostwa w Akademickim Związku Sportowym.
Warto również dodać, że 20 października, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się Gala Sportu Akademickiego. W klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski uczelnia utrzymała wysokie piąte miejsce na 150 sklasyfikowanych akademickich ośrodków sportowych, rywalizujących w 41 dyscyplinach.
źródło i foto: Politechnika Śląska