SixSilver Jubiler Gliwice

Decydując się na wizytę w salonie samochodowym w odpowiednim momencie, możesz zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych i to przy zakupie fabrycznie nowego samochodu! Nie ulega wątpliwości, że jest to kwota dosyć znaczna. Warto zatem nieco bliżej przyjrzeć się jakie okazje wiążą się z wyprzedażą rocznika.

Wyprzedaże rocznika

Ogromne billboardy przy trasach czy obok salonów sprzedaży, rozbudowane kampanie reklamowe w mediach tradycyjnych oraz w Internecie – zewsząd jesteśmy atakowani informacjami na temat trwających właśnie wyprzedaży aut. Tego rodzaju akcje obniżek cen są intensywnie reklamowane już od jesieni nawet do początku wiosny kolejnego roku.

FORUM

Na jakie korzyści mogą liczyć klienci? Przykładowo, w ubiegłym roku podczas wyprzedaży rocznika w Toyocie klienci mogli zaoszczędzić nawet do 28 000 złotych, decydując się na wybór jednego z aut z poprzedniego rocznika. Chociaż rabat ten obowiązywał wyłącznie w przypadku drogich, terenowych modeli tej marki, to również auta niższych segmentów oferowane były na wyjątkowo korzystnych warunkach.

Spieszyć się czy poczekać?

Kiedy właściwie najlepiej kupić samochód w ramach wyprzedaży rocznika? Wszystko zależy od tego czy chcemy mieć maksymalnie duży wybór aut w doskonałych cenach, czy też zależy nam jedynie na cenie, a takie aspekty jak wyposażenie dodatkowe czy wersja silnikowa nie odgrywają aż tak dużej roli. Warto bowiem pamiętać, że w ramach akcji związanych z corocznym czyszczeniem magazynów w salonach samochodowych, auta rozchodzą się niczym przysłowiowe świeże bułeczki. Szczególnie dotyczy to egzemplarzy, które pod względem wersji wyposażeniowej zdecydowanie odbiegają od średniej dla danego modelu. Innymi słowy, jeżeli chcesz nabyć konkretny model auta, dodatkowo wyposażony w szereg dodatków, to lepiej się pośpiesz. Co prawda pod koniec wyprzedaży rocznika auta będą nieco tańsze, ale do wyboru zostaną najpewniej jedynie podstawowe wersje wyposażeniowe.

A skoro już o japońskiej marce mowa to warto wspomnieć o tym, że Toyota Bank oferuje korzystny Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody (RRSO 11,48%), który pozwala na wyjechanie fabrycznie nowym autem po wpłacie zaledwie 10% wartości. I choćby dlatego warto odpowiednio wcześniej zainteresować się ofertami wyprzedaży – ciekawa okazja może zwyczajnie przemknąć koło nosa!

Wycofanie modelu

Niemalże idealnym momentem na kupno nowego samochodu w znacznie niższej cenie jest również okres, w którym jest on już powoli wycofywany z rynku. Wybór takiego auta stanowi wręcz wymarzony sposób na nabycie pojazdu dla prawdziwych poszukiwaczy okazji. Z punktu widzenia użytkownika taki samochód jest równie dobrą propozycją co każde inne nowe auto, a jednocześnie można go nabyć znacznie taniej niż model, który za chwilę zadebiutuje na rynku.

Jak to działa? Otóż w momencie, gdy dany producent wprowadza do swojej oferty nową propozycję, sprzedawcy automatycznie muszą pozbyć się dotychczasowego zestawu aut. Warto tutaj wspomnieć, że praktycznie nigdy dilerzy nie są w stanie pozbyć się całego posiadanego stocku pojazdów, sprzedając je w regularnych cenach.

Przeanalizujmy to na przykładzie. Zawsze istnieje ryzyko, że ktoś zrezygnuje z odbioru uprzednio zamówionego egzemplarza lub konkretna konfiguracja (na przykład kombi w dieslu) z jakiegoś powodu nie chce się sprzedawać tak, jak powinna. W rezultacie, u dilerów danej marki zalegają niesprzedane auta, których ci, prędzej czy później będą chcieli jak najprędzej się pozbyć ze swojego stocku. Tymczasem, wielkimi krokami zbliża się debiut nowego modelu i dotychczasowa generacja aut odejdzie w niełaskę, stając się najwyżej atrakcyjnym kąskiem w przysalonowym komisie.

Taka sytuacja wymusza na sprzedawcach aut nowych znaczne obniżenie ceny, z którego zdecydowanie warto skorzystać. Tym bardziej, że obok wyprzedaży rocznika jest to chyba najkorzystniejszy finansowo sposób na kupno fabrycznie nowego auta. Z tego powodu, warto regularnie monitorować oferty konkretnych salonów samochodowych w poszukiwaniu tego rodzaju okazji.

Reprezentatywny przykład dla Kredytu SMARTPLAN: cena nowego samochodu 70 000,00 zł, wpłata własna 21 000,00 zł, czas obowiązywania umowy 36 miesięcy, miesięczna wartość raty kredytowej 1 210,00 zł, z Ostatnią Ratą 14 000,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 5,99%, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 11,48%. Całkowita kwota kredytu 49 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 10 339,09 zł (obejmuje prowizję bankową 1 470,00 zł, odsetki 5 879,05 zł, oraz szacunkowy koszt ubezpieczenia komunikacyjnego AC 2 990,04 zł), całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę 59 339,09 zł. Kalkulacja ważna na dzień: 23-01-2017 r.

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli kupować auto z salonu to tylko teraz kiedy są wyprzedaże rocznika bo można najwięcej ugrać i zyskać największe rabaty, żona sobie upodobała peugeota 208 w tej promocji

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here