Dzisiaj około godziny 10.45 kontrolerzy urzędu celnego znaleźli w naczepie samochodu ciężarowego nielegalnych imigrantów

Jak relacjonuje nasz czytelnik: “Na terenie urzędu celnego w Gliwicach przy ul. Portowej znaleziono uchodźców w samochodzie ciężarowym, właśnie prowadzona jest akcja policji i celników. Zaraz będą otwierać drugi samochód. Kierowca zadzwonił na policję, że zatrzymując się na światłach, usłyszał rozmowy z naczepy.”

Na miejsce wezwano pogotowie, żeby zbadać ich stan zdrowia. Jak przekazała nam Grażyna Kmiecik, rzecznik prasowy Izby Celnej w Katowicach, młodzi mężczyźni deklarowali, że są obywatelami Afganistanu. Na razie nie wiadomo, jak długo przebywali w naczepie ciężarówki. Mężczyźni zostali przekazani straży granicznej.

Rzecznik prasowy Śląskiej Straży Granicznej, kpt. SG Katarzyna Walczak informuje, że cudzoziemcy byli ukryci w ciężarówce, która przyjechała do Polski z Serbii. Teraz funkcjonariusze będą prowadzić czynności zmierzające do ustalenia ich tożsamości, obywatelstwa oraz tego skąd i jak przyjechali do Polski.

51 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here