SixSilver Jubiler Gliwice

PKM Gliwice systematycznie modernizuje tabor, zastępując wyeksploatowane pojazdy nowoczesnymi i ekologicznymi autobusami. Dwanaście nowych 18-metrowych solarisów wyjechało w ostatnich dniach na gliwickie ulice.

tygiel

Nowe niskopodłogowe przegubowce wyposażone są w ekologiczne silniki DAF, automatyczne skrzynie biegów oraz elektroniczny układ hamowania. Zamontowano w nich monitoring wewnętrzny, klimatyzację, elektroniczne kasowniki i tablice kierunkowe. Pasażerowie mają także do dyspozycji 141 wygodnych miejsc siedzących, uchwyty do mocowania rowerów, ładowarki usb oraz darmowe wi-fi.

Autobusy są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. To kolejna już partia „zielonych” autobusów zakupionych przez PKM Gliwice w ramach projektu „Ograniczenie zanieczyszczeń emitowanych do powietrza poprzez odnowienie taboru autobusowego wraz z budową placu parkingowego”. W kwietniu po gliwickich ulicach zaczęły kursować cztery 12-metrowe, najnowsze solarisy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. W ramach projektu zakupiono w sumie 36 ekologicznych autobusów. Planowana całkowita wartość projektu wynosi ponad 52 mln zł, a unijne dofinansowanie ponad 29,2 mln zł. 

27 KOMENTARZE

  1. Szkoda tylko że latem częściej od klimatyzacji załączone jest ogrzewanie, na dodatek pomimo tego że klimatyzacja nie jest włączana to jeszcze okien nie można otworzyć ‍♀️

  2. Kilkukrotnie jechałem autobusami o różnej kolorystyce i jako osoba mająca doświadczenie w tym temacie mogę napisać jedno.. kolor autobusu to żółty ale o zimnym tonie tak zwanym żółtym cytrynowym.. dlaczego osoby odpowiedzialne za kolorystykę autobusów nie dobrali tonu cieplego tak zwanego żółtego słonecznego.. pytanie nasuwa się samo.. czyżby ktoś tam uważał że nikt nie zauważy tego rażącego zaniechania..?!!!

  3. A czemu na linie 59 nie puszczają tylko autobus deskorolka czasami jest tyle ludzi że nawet nie ma gdzie stanąć

  4. Z tym jest gorzej, ale ta linia nie jest zbyt oblegana, więc puszczanie na nią przegubowca nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

  5. Tylko ciekawe czemu nie na trasę na Obrońców Pokoju , obecny tabor tam jeżdżący to stare rzęchy pasujące się bez przerwy

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here