Dzieciaki kochają te zajęcia! Strażnicy przeszkolili ich już 2,5 tysiąca. Będzie więcej

Czy rozmawiać z nieznajomym? Co to za numer 112? Jak zachowywać się wobec obcych zwierząt? Jak udzielić pierwszej pomocy? Wielu gliwickich małych uczniów i przedszkolaków już to wie, bo aktywnie uczestniczyli w szkoleniach ze strażnikami miejskimi. Takich spotkań będzie więcej.

Świadomość, jak zachować się w różnych sytuacjach, jest niezwykle ważna już od najmłodszych lat. Dzięki temu dzieci są bardziej zaradne i bezpieczne. Dbają o to m.in. strażnicy miejscy, którzy nie tylko pilnują porządku i pomagają, prowadzą też ważną działalność edukacyjną. Na zaproszenia gliwickich szkół i przedszkoli organizują warsztaty i pogadanki.

dzieci i strażniczka podczas warsztatów

– To niezwykle ważne, aby od najmłodszych lat dzieci umiały zadbać o swoje bezpieczeństwo i były w stanie pomagać innym – oczywiście na miarę swoich możliwości. W tym celu organizujemy w przedszkolach i szkołach prelekcje, podczas których uczymy dzieci zasad bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy, a także korzystania z numeru alarmowego. Pokazujemy im również, jak właściwie zachować się w kontaktach z obcymi osobami czy zwierzętami. Dużą popularnością cieszy się nasze mobilne miasteczko komunikacyjne, które symuluje rzeczywiste warunki drogowe. Dzięki niemu dzieci mogą w praktyce uczyć się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, rozpoznawania znaków drogowych oraz zrozumienia działania sygnalizacji świetlnej – mówi Aleksandra Damulewicz, naczelnik Wydziału Profilaktyki i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej w Gliwicach

dzieci na dziedzińcu szkolnym podczas zajęć z zasad ruchu drogowego

Prelekcje dla najmłodszych prowadzone są w formie zabawy, co ułatwia zapamiętywanie kluczowych zasad. Zajęcia są interaktywne, każdy przedszkolak ma szansę poćwiczyć i naprawdę się zaangażować.

– Tego typu inicjatywy mają ogromne znaczenie, ponieważ już od najmłodszych lat kształtują u dzieci pewność siebie i świadomość, jak reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dzięki zdobytej wiedzy dzieci czują się bezpieczniejsze i bardziej świadome, że w razie potrzeby potrafią właściwie zareagować – zaznacza Aleksandra Damulewicz.

Spotkania organizowane są przez cały rok. Od stycznia wzięło w nich udział już dwa i pół tysiąca dzieci, skorzystają kolejne, ponieważ tego typu działania edukacyjne będą kontynuowane.

Więcej informacji na temat spotkań można znaleźć na stronie internetowej smgliwice.pl.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

103,911FaniLubię
14,799ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły