Gliwicka drogówka zaprezentowała jedno z nowych urządzeń laserowych do pomiaru prędkości pojazdów z automatyczną rejestracją.

Teraz, każdy kierowca będzie mógł tuż po kontroli zobaczyć wynik zmierzonej prędkości jego samochodu wraz z dokumentującymi to wszystko filmem i zdjęciami.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego miernika prędkości TruCAM, policjanci ruchu drogowego mogą nie tylko robić zdjęcia samochodów, ale także ujawniać wykroczenia bez konieczności zatrzymywania kierowcy. Takie rozwiązanie umożliwia pomiar prędkości na drogach o kilku pasach ruchu w jednym kierunku oraz w miejscach, gdzie nie jest możliwe zatrzymanie pojazdu. Pozwala to na skuteczniejszą walkę z piratami drogowymi, a co za tym idzie, ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nowe urządzenia mają zasięg aż do 1200 metrów

Do policjantów z województwa śląskiego trafiło w sumie 30 takich urządzeń. Policja używa ich od 1 stycznia br. W Gliwicach zrejestrowano już w ten sposób 90 wykroczeń. Zdaniem policji kierowcy nie maja wątpliwości co do przedstawionych pomiarów. 

78 KOMENTARZE

  1. mieszkam w Niemczech i tu policja jest dla obywateli!!! nie szuka wszelkich przedmiotów żeby ujebać portfel!!! Polska? radar na radarze… no na każdym kroku czujesz ze zaraz cie mogą ujebać za byle gówno… straż miejska siedzi po krzakach co byś łyczka piwka nie zrobił no patologia. pewnie producenci radarów na świecie robią je specjalnie dla polski żeby zawsze mieć naj naj i naj…! i można było się pochwalić tym będziem cie karać…

  2. Dobrze, że chociaż są tam wysepki, jest bezpieczniej. Inna sprawa, że tam kiepskie oświetlenie jest, przydadzą się jakieś odblaski/jaskrawe rzeczy, co by mogli zauważyć człowieka. Inna sprawa, że fakticznie, jadą ile wlezie.

  3. Dzisiaj na ul.Chorzowskiej o godz. 7 00 na czerwonym świetle znowu o mało nie rozjechał samochŏd pieszych ,ktŏrzy mieli zielone ,podobno jest tam kamerka.Niedawno tam był śmiertelny wypadek w podobnej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here