Majowy, niedzielny koncert finałowy będzie spotkaniem z dwoma siostrzanymi zespołami: Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej pod dyrekcją Tomasza Giedwiłło oraz Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy-Muzioł.
— Gościny udzieli nam kościół katedralny pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pierwsza część koncertu będzie okazją do wysłuchania akademików z Wrocławia w ich mistrzowskim repertuarze. Zróżnicowany repertuar chóru obejmuje wiele rodzajów, gatunków i stylów, począwszy od muzyki dawnej po współczesną, utwory kompozytorów polskich i zagranicznych, wykonywanych zarówno a cappella, jak i u z udziałem orkiestr symfonicznych oraz solistów w ramach wielkich form wokalno-instrumentalnych, musicali czy operetek. — zapowiadają chórzyści z Gliwic.
Druga część koncertu będzie należeć do Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej, który na tę okazję przygotowuje premierowy w swoim repertuarze utwór „Magnum Mysterium” Gašpera Jereb`a.
W utworze walory brzmieniowe prezentuje zarówno chór jak i akompaniujący mu instrument – został napisany na czterogłosowy chór oraz akompaniament harfy.
Do współpracy przy koncercie Akademicy zaprosili wybitną instrumentalistkę, Amelię Tokarską – harfistkę Opery Narodowej w Brnie oraz pierwszą harfistką Filharmonii Bohuslava Martinu w Zlinie. Amelia Tokarska w lipcu 2014 roku została wybrana przez Komisję World Harp Congres jako jedna z 24 młodych harfistek z całego świata do programu Focus on Youth, w ramach którego wzięła czynny udział w XII Światowym Kongresie Harfowym w Sydney (Australia). / Szczegóły na www.gsch.pl