spot_img

Zamykają ul. Portową. Sprawdź objazdy

spot_img

Szykują się kolejne zamknięcia w związku z budową DTŚ.

Dzisiaj odcinek ul. Portowej – od skrzyżowania z ul. Jana Śliwki do węzła z DK 88 – oraz Droga Krajowa nr 88 zostaną zamknięte dla ruchu.
Istniejący węzeł Drogi Krajowej nr 88 z ul. Portową to miejsce, w którym zaczynać się będzie Drogowa Trasa Średnicowa w naszym mieście. Wkrótce ruszą tam intensywne roboty budowlane. W ciągu kilkunastu miesięcy węzeł zostanie przebudowany, podobnie jak część ul. Portowej, którą DTŚ pobiegnie w stronę centrum. W ciągu Drogi Krajowej nr 88 – nad ulicą Portową i rzeką Kłodnicą – zostanie wzniesiony nowy wiadukt. Przy wjeździe na DK 88 i przy zjeździe z „dekawki” powstaną ronda i nowe łącznice. Natomiast ul. Portowa – od węzła do skrzyżowania z ul. Jana Śliwki i Orlickiego – przypominać będzie drogę jednojezdniową z czterema pasami ruchu – po dwa pasy w każdym kierunku. Tak duży zakres robót oznacza konieczność wyłączenia z ruchu węzła i części ul. Portowej.

Od kilku miesięcy na Drodze Krajowej nr 88 trwa przebudowa wiaduktu nad torami kolejowymi, a kierowców obowiązują objazdy. Teraz trasa tego objazdu zmieni się. Tak jak teraz jadący „dekawką” z Bytomia w kierunku Wrocławia będą musieli zjechać z trasy na ul. Pionierów. Następnie ulicą Perseusza, estakadą Heweliusza, Portową, Edisona, Łabędzką i Opla dojadą do najbliższego węzła, który umożliwi powrót na DK 88. Z kolei kierowcy przemieszczający się z Wrocławia w stronę Bytomia będą musieli zjechać z Drogi Krajowej nr 88 na ul. Okulickiego. Dalej objazd poprowadzony zostanie ulicami: Kozielską, Łabędzką, Edisona, Portową, estakadą Heweliusza, Perseusza i Pionierów do DK 88. Ulica Portowa będzie nieprzejezdna do lipca 2014 r. Natomiast na Drodze Krajowej nr 88 prace potrwają dłużej – do grudnia 2014 r. Od 8 kwietnia niedostępna będzie także ul. Fredry (na całej długości). Mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd do posesji.

(UM Gliwice)

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły