Ponadto ZDM opracował projekt zmiany docelowej organizacji ruchu. Newralgiczne skrzyżowanie Dzierżona/Fornalskiej, stałoby się równorzędnym, będzie więc obowiązywać reguła prawej dłoni.- Nowa organizacja ruchu ma na celu uspokojenie ruchu drogowego w ciągu ulicy Dzierżona w Gliwicach. Wprowadzenie przez Państwa wnioskowanej zmiany kierunku ruchu drogowego w ciągu ulicy Fornalskiej, spowodowałoby reorganizację wyżej zaprojektowanej nowej organizacji ruchu przy omawianym skrzyżowaniu, tzn. kierowca poruszający się ulicą Dzierżona (od strony ulicy Kilińskiego) nie musiałby przestrzegać ww. „zasady prawej ręki”. I w związku z tym ww. uczestnik ruchu nie byłby zobowiązany do spowolnienia swojej prędkości przy skrzyżowaniu ulicy Dzierżona z ulicą Małgorzaty Fornalskiej. – tłumaczy Grzegorz Wieczorek. Pomysł zainstalowania słupków spotkał się z odmową. Umieszczenie ich, wraz z ogrodzeniem łańcuchowym, na wlotach ulicy Dzierżona przy skrzyżowaniu z ulicą Kilińskiego doprowadziłoby do znacznego ograniczenia wolnej przestrzeni dla ruchu pieszych, co jest niedopuszczalne.
W sprawę zaangażowała się również gliwicka straż miejska. Krzysztof Zielonka, Kierownik Wydziału Dyżurnych Straży Miejskiej w Gliwicach poinformował, że rejon ulicy Dzierżona, gdzie często dochodzi do nieprawidłowego postoju pojazdów został objęty doraźną kontrolą przez strażników miejskich. – Jednocześnie wnoszę o przekazanie mieszkańcom osiedla Trynek informacji, iż w przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości interwencje mogą zgłaszać bezpośrednio dyżurnemu Straży Miejskiej w Gliwicach pod bezpłatnym numerem alarmowym 986. Pomoc z Waszej strony z pewnością ułatwi podjęcie szybkich i skutecznych działań funkcjonariuszom tutejszej Straży. – dodaje Zielonka
Jak i czy w ogóle podjęte działania wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w rejonie ul. Dzierżona pokażą najbliższe miesiące. Będziemy bacznie śledzić policyjne statystyki.