Politechnika ma 2 nowe hangary. Kształci w nich inżynierów kosmicznych

We wrześniu na gliwickim lotnisku oddane zostaną do użytku dwa nowoczesne, całoroczne hangary Politechniki Śląskiej. W jednym przechowywane będą samoloty, w drugim będzie warsztat dla mechaników. W ramach inwestycji powstał także budynek administracyjno- szkoleniowy.  

Hangary mają ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni. Razem z budynkiem administracyjno- szkoleniowym wykorzystywane będą do realizacji zadań statutowych przez ośrodki lotnicze funkcjonujące w ramach Centrum Kształcenia Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej. Z obiektów tych korzystać będą pracownicy i studenci Politechniki Śląskiej, kształcący się na kierunkach Transport oraz Inżynieria Lotnicza i Kosmiczna.  

– Nowe budynki są obiektami przystosowanymi do realizacji zadań szkoleniowych niezależnie od pory roku i doby. Dotychczas, z uwagi na niskie temperatury, od później jesieni do wczesnej wiosny, działalność ta była znacznie ograniczona. Oddanie obiektów pozwoli też na pełną centralizację działalności szkoleniowej i administracyjnej ośrodków lotniczych. Dotychczas korzystaliśmy m.in. z obiektów będących własnością Aeroklubu Gliwickiego i innych jednostek organizacyjnych Politechniki Śląskiej na terenie Gliwic – powiedział dr hab. inż. pil. Jarosław Kozuba, prof. PŚ. – dyrektor Centrum Kształcenia Kadr Lotniczych Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej.

W nowych budynkach realizowane będą zajęcia teoretyczne, warsztaty oraz przedsięwzięcia związane z przygotowaniem do praktycznego szkolenia pilotów i mechaników lotniczych.

– Oddanie tych obiektów do użytkowania stawia Politechnikę Śląską w czołówce uczelni kształcących w specjalnościach lotniczych – podkreślił dr hab. inż. pil. Jarosław Kozuba, prof. PŚ.

Inwestycja trwała ponad dwa lata. Otwarcie nowych hangarów zaplanowano na wrzesień.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

103,911FaniLubię
14,799ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły