Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia. Zgodnie ze zaktualizowaną listą do strefy czerwonej należą 2 powiaty z województwa śląskiego: rybnicki, Rybnik, natomiast do strefy żółtej – 3 powiaty: pszczyński, Ruda Śląska i Żory. Z kolei na liście ostrzegawczej powiatem zagrożonym dodatkowymi obostrzeniami są Katowice.

W powiatach żółtych i czerwonych obowiązują obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek. Szczegółowe informacje na temat dodatkowych obostrzeń znaleźć można na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Obostrzenia wprowadzone są regionalnie w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy. 


Rusza Tour de France. Co warto wiedzieć o zakładach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here