Najbliższe lata przyniosą gliwiczanom wiele ciekawych inwestycji. Wśród projektów pojawiają się dwa biurowce oraz hotel. Gdzie będą się znajdowały?

Gliwice to miasto, które jest uznawane za przyjazne mieszkańcom, a zarazem prosperujące biznesowo, nie dziwi więc fakt, że inwestorzy obierają właśnie je za swój cel. Z raportu „Rynek biurowy w Gliwicach | Styczeń 2022″ wynika, że:

  • Gliwice, zaraz za Katowicami, stanowią drugi najważniejszy ośrodek usług biznesowych Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – jednego z najszybciej rozwijających się obszarów miejskich w Polsce.
  • Obecne zasoby powierzchni biurowej kształtują się na poziomie ok. 90 tys. mkw.
  • W budowie pozostaje jednak obecnie 34,1 tys. mkw., a w planach jest budowa kolejnych 18,5 tys. mkw. biur.
  • Popyt na powierzchnię biurową w Gliwicach generowany jest głównie przez firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, IT, jak również branże związane z nowymi technologiami.

Nie samym biznesem jednak człowiek żyje. Jak czytamy na colliers.com:

„Gliwice od lat podejmują liczne działania, mające na celu zwiększenie potencjału miasta w oczach inwestorów. Wśród zrealizowanych w ostatnich latach projektów wyróżnić należy powstanie jednej z największych hal widowiskowo-sportowych (Arena Gliwice), wdrożenie inwestycji związanej z inteligentnym systemem.”

– Wypracowane cele strategiczne są powiązane z trzema priorytetami tematycznymi przyjętymi dla nowej strategii. Skupiają się wokół idei wyjątkowości Gliwic jako miasta racjonalnie gospodarującego swoimi zasobami, zarazem atrakcyjnego i bliskiego mieszkańcom oraz miasta błękitno-zielonego, zespojonego z otaczającą przyrodą i rzeką, nastawionego na komfort środowiskowy gliwiczan –chwali Katarzyna Kobierska, naczelnik Biura Rozwoju Miasta UM w Gliwicach.

Oto projekty:

Alpha Office

Biurowiec klasy A z garażem podziemnym.
powierzchnia: 13 500 m²
typologia: biura
status: koncepcja

Alpha Hotel

Czterogwiazdkowy hotel. Sześć kondygnacji, restauracja dla 140 gości, garaż podziemny.
powierzchnia: 7 250 m²
typologia: hotel
status: pozwolenie na budowę

Hotel Toszecka

powierzchnia: 3000 m²
typologia: biura
status: w budowie

Źródła:

  • https://mfastudio.pl/portfolio
  • http://www.e-lipsa.pl/oferta/nieruchomosci/
  • https://www.colliers.com/pl-pl/news/gliwice-przyciagaja-inwestycje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here