Druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliwicach – Brzezince na co dzień uczestniczą w wielu akcjach. Są alarmowani do pożarów, wypadków drogowych, usuwania skutków powodzi, przewalonych drzew i wielu innych sytuacji, gdzie potrzebna jest ich pomoc.

Co więcej, ci sami strażacy organizują też akcje edukacyjne, a nawet sportowe pikniki dla mieszkańców Gliwic — w tym roku odbyła się już 4. edycja.

Ideą naszego Pikniku jak zawsze jest promowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu – sportowej rywalizacji, kultury i organizacja czasu dla najmłodszych Mieszkańców naszego Miasta. — mówią strażacy z OSP KSRG Gliwice-Brzezinka

Strażacy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. mecze piłkarskie, laserowy paintball, pokaz strażackiej zumby w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy naszej OSP w Brzezince, przeciąganie liny, pokazy sprzętu strażackiego, a także inne gry i liczne licytacje atrakcyjnych nagród i oprawę muzyczną.

Przypominamy Wam też strażacką zumbę, wykonaną przez OSP Gliwice-Brzezinka, która podbiła Internet. Strażacy tańczyli ją podczas jednego z festynów sportowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here