spot_img

Pierwsze takie boisko w mieście! Słyszeliście o tej dyscyplinie sportowej?

spot_img

Tego w Gliwicach jeszcze nie było! Mowa o nowym boisku do teqballa na skwerze 700-lecia w Ligocie Zabrskiej u zbiegu ulic Dolnej i Pocztowej.

Teqball to dyscyplina sportu, która staje się coraz bardziej popularna. Polega ona na odbijaniu piłki nogami, głową, czy też ogólnie ciałem, tak aby trafiła na połowę przeciwnika. Stół, choć podobny do tenisa stołowego, nie jest płaski, a ma wypukły kształt. Okazuje się, że połączenie tenisa stołowego z piłką nożną jest możliwe także w Gliwicach, a swoich sił próbują już pierwsi śmiałkowie.

Miejsce do treningu nowej dyscypliny zostało odpowiednio zabezpieczone, a także umieszczono regulamin dot. zasad korzystania z obiektu. Teren skweru 700-lecia w Ligocie Zabrskiej został uporządkowany i stał się jeszcze piękniejszy za sprawą nasadzeń: krzewów ozdobnych (hortensja bukietowa), drzew (grusze, lipy, klony, śliwy), bylin (jeżówka), czy traw ozdobnych (trzcinnik ostrokwiatowy). Zamontowano także latarnie solarno – wiatrowe. Cała inwestycja została zrealizowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego, w systemie zaprojektuj i wybuduj, a wartość wyniosła blisko 194 000 złotych.

Źródło, fot. MZUK w Gliwicach.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły