Woda jest źródłem życia i fenomenów. Udowadnia to interaktywna wystawa, którą po raz pierwszy w Polsce zobaczyć będzie można w CH FORUM Gliwice (21 maja – 2 czerwca). Piętnaście eksponatów demonstruje zadziwiające zjawiska związane z wodą. Towarzyszące wystawie dodatkowe atrakcje – warsztaty i projekcje – przygotowane w kooperacji z gliwickimi naukowcami i Cinema City, są interesującą ofertą dla zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych.

Przez kilkanaście dni w gliwickim CH FORUM bić będzie źródło wiedzy o wodzie. Pochodząca z Niemiec wystawa inspiruje do zadawania pytań: jak to się dzieje, że woda płynie, wiruje, a unoszące się na niej przedmioty zachowują w różny sposób. Nurek Kartezjusza, Cola Light, Fontanna Coriolisa czy Tonący Statek – to tylko niektóre z nazw poszczególnych stanowisk, za którymi kryją się intrygujące eksperymenty.

Odwiedzając wystawę indywidualnie, w świat wodnych fenomenów zanurzać się będzie można codziennie w godzinach pracy centrum. W dni powszednie, w godzinach porannych i około południa,  grupy zorganizowane mogą zapisywać się na zwiedzanie ekspozycji z przewodnikami – naukowcami Politechniki Śląskiej. Oprócz pomocy merytorycznej, przewodnicy będą zachęcać do efektownych doświadczeń z użyciem wody.

Osobną atrakcją adresowaną do młodzieży są multimedialne prelekcje w Cinema City. CH FORUM do ich poprowadzenia zaprosiło Dr Aleksandrę Ziembińską-Buczyńską z Katedry Biotechnologii Środowiskowej Politechniki Śląskiej. Jej wykłady pod hasłem „Woda – DNA życia” odbędą się w dniach 21 maja oraz 25-28 maja w godz. 9:30 -10:30.

Grupy odwiedzające wystawę będą ponadto mogły wpisać się do specjalnej księgi pamiątkowej. Dzięki kooperacji z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, trzy najbardziej kreatywne wpisy zostaną nagrodzone klasową wycieczką edukacyjną do gliwickiej oczyszczalni.

Patronem wystawy jest prezydent Gliwic – Zygmunt Frankiewicz. Partnerzy: Politechnika Śląska, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach, Cinema City.

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego wystawa odbywa sie w Galerii ? Czy nie mamy lepszych miejsc na tego typu wystawy, ktore polaczone sa chociazby z wykladami ? Ciekawy wyklad miedzy fimą z butami, a stoiskiem z kielbasa ? To przykre bo w galerii robi się zakupy, a nie poznaje swiat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here