Roweriada to impreza dedykowana rowerzystom i kolarzom. W sobotę, 7 maja, będzie praktycznie, widowiskowo i… sentymentalnie. Ważne, że wszystko kręcić się będzie na dwóch kółkach.

Zapierający dech w piersiach pokaz akrobatyki rowerowej (trial show) w wykonaniu Piotra Bielaka to jedna z licznych atrakcji. Klienci FORUM będą mogli aktywnie w nim uczestniczyć. Do wielu tricków Piotr angażuje bowiem publiczność. Co pokaże? Między innymi skakanie rowerem na skakance, piruety, zeskoki na przeszkodach, jazdę w tył na rowerze. Ponadto służyć będzie cennymi radami w trakcie warsztatów rowerowych. Będą to praktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których będzie okazja poprawić technikę jazdy rowerem.

Zaproszeni do udziału w wydarzeniu serwisanci z gliwickiej Cykloterapii – niczym rowerowi lekarze – „przebadają” jednoślady klientów FORUM i pomogą przygotować je do sezonu. Wycentrują koła, skontrolują hamulce, wyregulują przerzutki, doradzą, jak dbać o rowery.

Rowerowa podróż w czasie czeka nas na wystawie rowerów historycznych Wojciecha Mszycy. Kolekcjoner zaprezentuje u nas prawdziwe perełki, w tym jedyny w Polsce 81-letni warszawski rower Torpedo oraz 102-letni Adler 1. W stylu retro pokażą się bicykliści z organizacji Bicykle.pl, którzy zademonstrują jazdę na „wysokim poziomie”.

W strefie dla dzieci, oprócz kącika plastycznego, najmłodsi znajdą też specjalny tor z przeszkodami.
O rowerowych ścieżkach i bezpieczeństwie na drodze będzie można porozmawiać ze społecznikami 
z Gliwickiej Rady Rowerowej oraz policjantami i strażnikami miejskimi. Ci ostatni będą również znakować rowery. Głównym partnerem imprezy jest sklep Martes Sport, dysponujący szeroką gamą sprzętu, akcesoriów 
i strojów rowerowych.

Roweriada900

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here