Pacjenci, którzy zostaną zakwalifikowani do projektu, odbędą bezpłatną 3-miesięczną rehabilitację za pomocą jednego z nowoczesnych urządzeń do neuroreedukacji chodu: egzoszkieletu EKSO GT lub G-EO System.
Nasz cel
Naszym celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu ze społeczeństwa osób chorych na stwardnienie rozsiane oraz pacjentów po przebytym udarze mózgu. Chcemy to osiągnąć dzięki sprawnym i efektywnym działaniom rehabilitacyjnym przyspieszającym ich powrót do sprawności.
Bezpłatna rehabilitacja
Pacjenci, którzy zostaną zakwalifikowani do projektu, odbędą bezpłatną 3-miesięczną rehabilitację za pomocą jednego z nowoczesnych urządzeń do neuroreedukacji chodu: egzoszkieletu EKSO GT lub G-EO System. Ćwiczenia będą odbywały się 2 razy w tygodniu pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów. Rehabilitacja będzie przeprowadzana w siedzibie Centrum Fizjoterapii Fizjofit – partnera projektu. Dla pacjentów, którzy nie mają możliwości samodzielnego dojazdu na miejsce, będzie możliwe zapewnienie transportu, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby do Biura Projektu.
Dla kogo
W projekcie wziąć udział mogą osoby chorujące na stwardnienie rozsiane oraz po przebytym udarze mózgu. Rehabilitacja jest kierowana do osób, które w wyniku swojej choroby mają problemy z poruszaniem się, samodzielnością, są uzależnione od pomocy osób trzecich, a nawet przebywają w całodobowych ośrodkach opiekuńczych. Projekt ma na celu przywrócenie tym osobom jak największej możliwej sprawności, która uniezależni je przynajmniej w wykonywaniu codziennych czynności i pozwoli na powrót do swojego otoczenia.
Czas trwania
Projekt będzie trwał 2 lata, w tym czasie rehabilitacją zostanie objętych 210 osób. Każda z nich przez 3 miesiące będzie ćwiczyła pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów za pomocą nowoczesnych urządzeń do neuroreedukacji chodu.
Zapisy oraz informacje:
pod numerem tel. 694 483 101 oraz na stronie www.drogadosprawności.pl
Miejsce terapii: Centrum Fizjoterapii FIZJOFIT ul. Szparagowa 19 Gliwice. www.fizjofit.pl
PHU Technomex Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Rozwój regionalnych
usług rehabilitacyjnych służących przywracaniu i/lub poprawie zdrowia krokiem do deinstytucjonalizacji opieki
medycznej nad osobami niesamodzielnymi.”
Poddziałanie: 9.2.6. Rozwój usług zdrowotnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020).
Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu osób chorych na stwardnienie rozsiane oraz pacjentów po przebytym udarze mózgu ze społeczeństwa dzięki sprawnym i efektywnym działaniom rehabilitacyjnym przyspieszającym ich powrót do sprawności.
Wartość dofinansowania: 1 697 015,24 PLN (1 551 035,44 PLN z UE oraz 145 979,80 PLN z Krajowych środków publicznych)