Przygotowujący się do nowego sezonu w Ekstraklasie Piast pokonał w środę w Radzionkowie Ruch.

 

Również klub  doszedł do porozumienia w sprawie wypożyczenia lewego obrońcy.Środowy sparing trener Marcin Brosz oglądał z trybun, a zespół o dwóch odmiennych zestawieniach personalnych poprowadził asystent. 

– Szukamy piłkarzy, którzy pasowaliby do naszej taktyki i jeszcze wnieśli coś dodatkowego swoimi umiejętnościami – przyznał po sparingu drugi szkoleniowiec, Dariusz Dudek.

W pierwszej połowie zakończonej remisem 1-1 na boisku w barwach niebiesko-czerwonych wystąpili min. słowacki obrońca Tomas Siva (FK Teplice), Ghanijczyk Frank Adu Kwame (ostatnio LZS Piotrówka) oraz znani z wcześniejszych sparingów napastink Adrian Sikora (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Słowak Matej Izvolt (MFK Dubnica). 

Na boisku w drugiej połówce pojawił się już skład Piasta, który zna się z poprzedniego sezonu. Dwie bramki zdobył Kędziora, jedną dołożył Jurado i mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem gliwiczan 4-1.

– Podstawowe założenie było takie, że mamy ten mecz wybiegać. Tempo spotkania było niezłe więc możemy być zadowoleni. A ja dodatkowo się cieszę, że wciąż strzelam bramki – powiedział po meczu Wojciech Kędziora.

Wczoraj oficjalnie do zespołu dołączył występujący na pozycji lewego obrońcy Paweł Oleksy. 21- letni zawodnik Zagłębia Lubin, który ostatni spędził w Zawiszy Bydgoszcz został wypożyczony na jeden sezon.

(Foto: zaglebie-lubin.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here