SixSilver Jubiler Gliwice

Wczorajszej nocy w centrum miasta wybuchły dwa pożary. Gdy udało się opanować ogień trawiący poddasze na ul Daszyńskiego, dosłownie kilkanaście metrów dalej – na ul. Racławickiej – zaczęło płonąć mieszkanie.

O godzinie 18:23 nasza jednostka została zaalarmowana do akcji – pożaru poddasza w kamienicy przy ulicy Daszyńskiego w Gliwicach. Na miejsce udał się nasz zastęp Iveco, zastęp OSP Gliwice-Ostropa oraz zastępy PSP, zespół pogotowia ratunkowego oraz policja. – czytamy na stronie OSP Gliwice-Brzezinka.

Pali się mieszkanie w kamienicy przy ul. Daszyńskiego – informuje czytelnik.

Opublikowany przez Dzisiaj w Gliwicach Poniedziałek, 24 lutego 2020

Pożar na skrzyżowaniu Daszynskiego i Kościuszki. Na miejscu 9 zastępów straży pożarnej i pogotowie

Opublikowany przez Dzisiaj w Gliwicach Poniedziałek, 24 lutego 2020

Zaledwie półtorej godziny później, jeszcze w trakcie działań przy Daszyńskiego, jednostki zostały ponownie zaalarmowane do kolejnego pożaru. Tym razem tuż obok, na ulicy Racławickiej wybuchł pożar mieszkania. Na miejsce udały się kolejne zastępy i zespół pogotowia ratunkowego. W sumie w obu akcjach uczestniczyło 9 dużych wozów strażackich.

Ogień ujawnił mężczyzna, który przejeżdżał obok budynku samochodem. Natychmiast powiadomił służby, a sam, bohatersko, przystąpił do akcji ratunkowej. Siłowo sforsował drzwi mieszkania, jednak było już za późno – lokal cały objęty został płomieniami oraz dymem.

Do akcji ratunkowo-gaśniczej przystąpiła straż pożarna. Niestety, po ugaszeniu ognia okazało się, że w mieszkaniu znajduje się ciało 78-letniej lokatorki. Kobieta mieszkała samotnie. Trwa śledztwo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zarzewiem ognia mógł być niedopałek papierosa. Postępowanie wszczęte przez policję i prokuraturę pozwoli wyjaśnić przyczyny pożaru i śmierci gliwiczanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here