spot_img

Utrudnienia na ul. Dubois i Rolników, autobusy pojadą objazdem

spot_img

Trwają prace związane z budową i modernizacją kanalizacji deszczowej na kolejnych gliwickich ulicach. Zamknięty dla ruchu jest fragment ul. Dubois. Dzisiaj, 20 listopada, z ruchu wyłączony zostaje także odcinek ulicy Rolników.

Wytyczono objazdy. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie drogowe. 

Nieprzejezdny jest odcinek ulicy Dubois, od Jana Śliwki do ronda im. Stanisława Byliny. Dla kierowców wytyczono objazd Drogową Trasą Średnicową. Powodem zmian w organizacji ruchu jest realizacja zadania „Modernizacja kanalizacji deszczowej na terenie miasta Gliwice”. 

Dzisiaj z ruchu wyłączony zostanie także odcinek ul. Rolników, na odcinku od skrzyżowania ulic: Żytnia/Sienna do posesji nr 387. Utrudnienia związane są z budową kanalizacji deszczowej. Pojazdy, w tym autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdem przez ul. Żytnią. 

Objazd dla linii autobusowych 8 i 58:

Linia 8 
W kursach prowadzonych przez Przyszowice i Bojków Dolny do Gliwic, po obsłudze przystanku „Przyszowice Graniczna [nż] 1”, autobusy pojadą ulicami: Graniczną, Rolników, Żytnią i Bojkowską, do włączenia się na swoją stałą trasę przejazdu od przystanku „Bojków Szyb [nż] 2”.

Linia 58 
W kursach prowadzonych przez Bojków Dolny i Przyszowice do Gierałtowic, po obsłudze przystanku „Bojków Szyb [nż] 1”, autobusy przejadą ulicami: Bojkowską, Żytnią, Rolników i Graniczną, do włączenia się na swoją stałą trasę przejazdu od przystanku „Przyszowice Graniczna [nż] 2”.

W związku z wyznaczeniem tras objazdowych dla linii 8 i 58, wyłączony z obsługi zostanie przystanek „Bojków Dolny” (stanowisko 1 i 2) i „Bojków Dolny Skrzyżowanie” (stanowisko 5 i 6). 

W zamian włączone do obsługi linii zostaną stanowiska 3 i 4 przystanku „Bojków Dolny Skrzyżowanie”, uruchomiony zostanie też tymczasowy przystanek autobusowy „Bojków Dolny”, który zlokalizowany zostanie:
•    w kierunku Gierałtowic – na ulicy Żytniej, około 50 metrów przed skrzyżowaniem z ulicą Bojkowską, na wysokości posesji Rolników 388B (stanowisko 31),
•    w kierunku Gliwic – na ulicy Rolników, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Sienną i Żytnią, na wysokości posesji Rolników 409 (stanowisko 32). Zmiany potrwają do odwołania. 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,272FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły