Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosił przetarg na budowę parkingu wielopoziomowego przy ul. Mikołowskiej i Dunikowskiego.

Zrzut ekranu 2016-06-16 o 15.29.44

Nowy parking stanie u zbiegu ulic Mikołowskiej i Dunikowskiego. Będzie miał trzy poziomy, windę i miejsca postojowe na 84 samochody. Na parterze obiektu znajdzie się przestrzeń dla lokali usługowych. Z zewnątrz budynek będzie nawiązywał do sąsiedniej zabudowy.

Zrzut ekranu 2016-06-16 o 15.29.51

Oferty w przetargu na budowę parkingu wielopoziomowego wraz ze wzmocnieniem podłoża gruntowego oraz infrastrukturą towarzyszącą w rejonie ulic Mikołowskiej i Dunikowskiego można składać do 14 lipca w ZBM II TBS przy ul. Warszawskiej 35b. Wyłoniony wykonawca będzie miał 20 miesięcy na realizację inwestycji.

Zrzut ekranu 2016-06-16 o 15.29.35

wiz. SSC Architekci
źródło: UM Gliwice

 

15 KOMENTARZE

  1. ciekawe gdzie reszta aut będzie stawać?… ciekawe też jakie będą ceny tego parkingu. Ludzie nie łudźcie się bo to nie będą ceny jak w strefie płatnego parkowania na pewno będzie drożej. Dziwnym trafem w innych dużych miastach poziomowy parking jest minimalnie od 120 miejsc do parkowania.. szkoda że ty nie pomyśleli by zrobić parking również w dół nie tylko w górę.

  2. Przydałyby się jeszcze 2 – przy ul. Dworcowej, po obu stronach Cubusa. Wreszcie należy zlikwidować tę hańbę w środku miasta. W roku 1978 wysiedlono nas w trybie pilnym z budynku na Dolnych Wałów 4, bo zaraz miała się tam zacząć budowa nowego centrum.

  3. Ludzie, wielopoziomowy OK, ale podziemny!!! W centrum miasta budynek dla samochodów? Przecież to absurd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here